Trwa ładowanie...
d1m2yrb

Paged planuje rozpoczęcie produkcji na nowej linii sklejki w II półroczu

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Paged zakłada, że produkcja na realizowanej linii do produkcji sklejki iglastej, o szacowanej wartości do 120 mln zł, zostanie uruchomiona w Morągu w II połowie 2015 r., poinformował prezes Daniel Mzyk.

Share
d1m2yrb

"Ważnym krokiem w kierunku dalszego rozwoju segmentu sklejkowego było rozpoczęcie budowy linii do produkcji sklejki iglastej MIRROR przez 'Paged-Sklejka', na terenie obecnego zakładu w Morągu" - napisał Mzyk w liście do akcjonariuszy.

Zaznaczył, że inwestycja ta pozwoli na dywersyfikację surowcową (produkty będą wytwarzane w większości z łatwiej dostępnego drewna iglastego) oraz wzrost wolumenów produkcji, docelowo o około 50 tys. m3 rocznie (wobec 167 tys. m3 wyprodukowanych przez obydwie spółki segmentu sklejkowego 2014 r.).

"Szacowane łączne nakłady inwestycyjne to około 100-120 mln zł. Produkcja zostanie uruchomiona w drugiej połowie 2015 r." - dodał prezes Pagedu.

Grupę kapitałową Paged tworzą podmiot dominujący Paged S.A. oraz grupa spółek zależnych skupionych w 6 głównych segmentach działalności: sklejkowym, meblowym, zarządzania wierzytelnościami, handlowym, nieruchomości oraz pozostałej działalności. Skonsolidowane przychody Pagedu sięgnęły 711 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d1m2yrb

Podziel się opinią

Share
d1m2yrb
d1m2yrb