Trwa ładowanie...
d4e6wqy
20-10-2015 08:50

PAIiIZ: W Dolinie Lotniczej może powstać 1 tys. miejsc pracy

Warszawa, 20.10.2015 (ISBnews) - W portfelu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji  Zagranicznych (PAIiIZ) są obecnie projekty, które pozwolą utworzyć 1000 miejsc pracy w Dolinie Lotniczej. Wyżyna Lotnicza jest szansą na budowę nowego przemysłu i współpracę naukową w trójkącie Radom-Łódź-Dęblin, poinformował prezes PAIiIZ Sławomir Majman.

d4e6wqy

"Wyżyna Lotnicza to naturalna konsekwencja rozwoju Polski w sektorze lotniczym. W portfelu PAIiIZ są obecnie projekty, które dadzą kolejne 1000 miejsc pracy w Dolinie Lotniczej, zaś Wyżyna Lotnicza jest szansą na budowę nowego przemysłu i współpracę naukową w trójkącie Radom-Łódź-Dęblin" - powiedział Majman, cytowany w komunikacie.

W Radomiu podpisano aneks do listu intencyjnego w sprawie utworzenia ponadregionalnej inicjatywy pod nazwą Wyżyna Lotnicza. Do inicjatywy dołączyli marszałkowie trzech województw: lubelskiego, łódzkiego i mazowieckiego.

List intencyjny zakłada połączenie i dalszą rozbudowę potencjału produkcyjnego, serwisowego, badawczego i szkoleniowego trzech miast: Dęblina, Łodzi i Radomia. Wyżyna Lotnicza będzie m.in. oferować kursy dla polskich pilotów wojskowych oraz dla lotników z innych armii.

"Filarami edukacyjnymi ma być Szkoła Orląt, czyli obecnie modernizowana Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie oraz 42. Baza Lotnictwa Szkolnego w Radomiu. Obie te placówki dysponują bogatą paletą trenażerów i symulatorów, pozwalających szkolić pilotów na różne typy statków powietrznych"- czytamy w komunikacie.
Swoje wsparcie edukacyjne zapowiedziały również Politechnika Łódzka oraz Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu.

(ISBnews)

d4e6wqy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e6wqy