Trwa ładowanie...
dkgjemk

Panasonic nie zwiększy zaangażowania w Gorenje

Warszawa, 10.11.2016 (ISBnews) - Obecne stanowisko Panasonic Corporation nie przewiduje działań w celu zwiększenia udziału w Gorenje, wynika z informacji, jaką Gorenje otrzymało od Panasonic.

Share
dkgjemk

"W rezultacie przeprowadzonych ocen, stwierdziliśmy, że zwiększenie udziału w Gorenje nie jest zgodne ze strategią inwestycyjną Panasonic Corporation" - napisał koncern w piśmie skierowanym do Gorenje.

Due diligence zakończyło się 30 września, zgodnie z wcześniejszymi założeniami.

Pod koniec lipca Gorenje Group ustaliło z Panasonic Corporation warunki przeprowadzenia due diligence słoweńskiej grupy. W ramach warunków przeprowadzenia due diligence, obie strony uzgodniły strategiczne kierunki przyszłej roli Gorenje w ramach Panasonic Group, w sytuacji przejęcia efektywnej kontroli nad grupą przez Panasonic.

W połowie 2013 roku Grupa Gorenje zawarła długoterminowe strategiczne porozumienie z Panasonic Corporation, potwierdzone powiązaniem kapitałowym. Według strony internetowej Gorenje Panasonic posiada 10,74% akcji słoweńskiej grupy. Największy akcjonariusz (posiadający 16,37% akcji) to Kapitalska Druzba, d.d. - podmiot kontrolowany przez Republikę Słowenii, zarządzający największym słoweńskim funduszem emerytalnym.

Grupa Gorenje jest czołowym europejskim producentem sprzętu AGD. Akcje Gorenje notowane są na głównym rynku giełd w Warszawie i w Ljubljanie.

(ISBnews)

dkgjemk

Podziel się opinią

Share
dkgjemk
dkgjemk