Trwa ładowanie...

"Panie premierze! ZUS to nie piłka nożna!"

Kilka tysięcy związkowców z "Solidarności" i OPZZ protestuje w Warszawie przed kancelarią premiera pod hasłem: "Nie - dla cięć budżetowych! Tak - dla ochrony miejsc pracy i wzrostu gospodarczego!". Demonstranci wznoszą okrzyki, np. "Godna praca tu i teraz". Jest transparent z napisem: "Panie premierze! ZUS to nie piłka nożna".
Share
"Panie premierze! ZUS to nie piłka nożna!"
Źródło: PAP
da3kjuf

Kilka tysięcy związkowców z "Solidarności" i OPZZ protestuje w Warszawie przed kancelarią premiera pod hasłem: "Nie - dla cięć budżetowych! Tak - dla ochrony miejsc pracy i wzrostu gospodarczego!". Demonstranci wznoszą okrzyki, np. "Godna praca tu i teraz". Jest też transparent z napisem: "Panie premierze! ZUS to nie piłka nożna".

Przewodniczący "Solidarności" Janusz Śniadek oświadczył, że polscy związkowcy, tak jak ich koledzy z Europy, protestują przeciwko przerzucaniu ciężaru kryzysu na pracowników. Śniadek oświadczył także, że związkowcy są przeciwko cięciom budżetowym, brakowi bezpieczeństwa socjalnego i zaciskaniu pasa przez pracowników.

Zdaniem Śniadka, rząd traktuje każdego, kto mówi o ukrywanych problemach społecznych, jak przeciwnika politycznego. Związkowcy przynieśli petycję do rządu - chcą zwiększenia zatrudnienia, rozwoju i realizacji zasad sprawiedliwości społecznej.

da3kjuf

Podziel się opinią

Share
da3kjuf
da3kjuf