Trwa ładowanie...
d4mnx72

Parcel Technik planuje przejście na GPW z NewConnect w tym roku

Warszawa, 27.04.2016 (ISBnews) - Parcel Technik planuje przejście na GPW z NewConnect jeszcze w tym roku. Będzie ono poprzedzone emisją akcji na sfinansowanie ekspansji zagranicznej, poinformował przewodniczący rady nadzorczej Rafał Markiewicz. Spółka w najbliższych tygodniach chce zakończyć wybór doradców w tym procesie.

Share
d4mnx72

"Jesteśmy obecnie na etapie oceny ofert i chcemy wybrać doradców, którzy będą pracowali przy naszej ofercie i debiucie na GPW jeszcze przed wakacjami. Nasze rozmowy dotyczące budowy sieci na kilku zagranicznych rynkach wchodzą w decydującą fazę i chcemy być gotowi zwłaszcza pod względem finansowym na ich spodziewane szybkie zakończenie" - powiedział Markiewicz, cytowany w komunikacie.

Jest przekonany, że już obecnie spółka spełnia wymogi, by znaleźć się wśród spółek notowanych na GPW, "choć oczywiście ostateczna ocena będzie należała w tym względzie zarówno od regulatora, jak i inwestorów".

Parcel Technik kończy prace związane z uruchomieniem produkcji swojego autorskiego rozwiązania - czyli skrytkomatu, który będzie przystosowany do wydawania przesyłek bez konieczności zasilania energią elektryczną oraz podłączenia do sieci telekomunikacyjnej. W ostatnim czasie spółka złożyła wniosek o dotację w ramach regionalnego programu operacyjnego województwa podkarpackiego na lata 2014-2020. Wartość projektu wynosi 8,5 mln zł, zaś wydatki kwalifikowane 6,9 mln zł. W ramach projektu ma zostać przygotowany ostateczny kształt systemu służącego nadawaniu i odbieraniu przesyłek oparty o trzy wersje skrytkomatów oraz wpierające sieć oprogramowanie wraz aplikacją mobilną.
Dodatkowo spółka chce zastosować w maszynach ogniwa solarne, które będą stanowiły alternatywne źródło energii. Projekt cechuje prosta budowa i wygoda korzystania przez użytkownika końcowego, w tym osoby niepełnosprawne.

d4mnx72

Parcel Technik sfinalizowała już dwa kluczowe dla realizacji strategii przejęcia. Pierwsza z przejętych spółek - Cerromachin posiada prawa do patentu maszyny skrytkowej nowej generacji, niewymagającej zasilania energią elektryczną oraz podłączenia do sieci telekomunikacyjnej. Druga zaś to - Inpost Finance SaRL, międzynarodowy podmiot wyspecjalizowany w dostarczaniu kanałów płatności dla samoobsługowych maszyn wydających paczki, umożliwiając tym samym świadczenie usług dostarczenia paczek do adresatów za pobraniem (transakcje Cash on delivery). W sumie wartość transakcji wyniosła 14,7 mln zł.

Parcel Technik S.A. to spółka, która na NewConnect pojawiła się w wyniku tzw. odwrotnego przejęcia notowanej już firmy Boomerang. Działalność Parcel Technik opiera się na poszukiwaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych w zakresie dystrybucji przesyłek oraz usług kurierskich w powiązaniu z branżą IT oraz tworzeniu pasywnej i przyjaznej nowej maszyny do wydawania paczek pocztowych, niewymagającej zasilania energią elektryczną.

(ISBnews)

d4mnx72

Podziel się opinią

Share
d4mnx72
d4mnx72