Trwa ładowanie...
d24e5rp

PARP do 13 lutego przyjmuje wnioski o wsparcie udziału w EXPO w Astanie

Tylko do 13 lutego Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) przyjmuje wnioski od firm na dofinansowanie ich udziału w programie gospodarczym w światowej wystawie EXPO Astana 2017 - przypomina w piątek Agencja. Na wsparcie uczestnictwa w targach jest 50 mln zł.

Share
d24e5rp

PARP oferuje małym i średnim firmom do 300 tysięcy zł na promocję ich działalności podczas wystawy światowej Expo oraz towarzyszących jej targach branżowych w Kazachstanie. Za te pieniądze przedsiębiorcy mogą zakupić powierzchnię wystawienniczą na Expo, wyposażyć stoisko, wyprodukować materiały promocyjne czy pokryć koszty podróży i noclegów.

Wniosek o dofinansowanie projektu można złożyć tylko elektronicznie za pośrednictwem Generatora Wniosków udostępnionego na stronie internetowej PARP. Nabór kończy się 13 lutego o godz. 16.

Jak zaznacza PARP, warto skorzystać z oferty, gdyż po raz pierwszy w historii udziału Polski w wystawach Expo polscy przedsiębiorcy mogą sfinansować koszty udziału w wydarzeniach z funduszy unijnych.

Międzynarodowa wystawa Expo odbędzie się stolicy Kazachstanu pod hasłem "Energia przyszłości". Potrwa od 10 czerwca do 10 września 2017 r. Według programu wystawy Polska ma być przedstawiona jako istotny partner w światowej dyskusji na temat zapewnienia globalnego bezpieczeństwa energetycznego i ochrony środowiska.

d24e5rp

"Jest to wydarzenie o charakterze globalnym, stanowi doskonały kontekst do nawiązania i umocnienia współpracy handlowej z kazachskimi firmami, zwiększenia eksportu i rozwoju inwestycji na tym perspektywicznym rynku" - podkreśla PARP.

Oprócz Expo przez cały rok w Kazachstanie odbywa się w szereg wydarzeń towarzyszących, które stanowią okazję do promocji polskich marek. Agencja podkreśla, że w ramach konkursu Go to Brand do dyspozycji przedsiębiorców zainteresowanych ekspansją na wschód jest nawet 50 mln zł, a dofinansowanie projektów może stanowić od 50 do 85 proc. kosztów.

PARP przypomina, że Kazachstan jest dla Polski jednym z czołowych partnerów gospodarczych Azji. W 2015 roku obroty handlowe między Polską a Kazachstanem wyniosły ponad 1 mld dolarów. Zdecydowaną większość importu stanowią paliwa i oleje mineralne, natomiast struktura eksportu jest znacznie bardziej rozdrobniona; wśród popularnych kategorii są m.in. maszyny, urządzenia mechaniczne oraz ich części, owoce świeże i produkty farmaceutyczne.

d24e5rp

Podziel się opinią

Share
d24e5rp
d24e5rp