Trwa ładowanie...
d4krmuy
IAR
pawlak

Pawlak: trzeba ograniczyć emisję dwutlenku węgla

Wicepremier Waldemar Pawlak powiedział, że rządowy projekt dotyczący emisji dwutlenku węgla zmierza do wprowadzenia przejrzystych zasad ograniczających produkcję CO2. Minister gospodarki uważa, że propozycje przygotowane przez jego resort nie narzucają przy tym niepotrzebnych obciążeń na przedsiębiorców i konsumentów .
Share
d4krmuy

W Sejmie posłowie słuchają informacji rządu na temat unijnego pakietu klimatycznego, czyli planu ograniczenia o jedną piątą emisji dwutlenku węgla.

Zdaniem Waldemara Pawlaka, system zaproponowany przez polski rząd ma większą skuteczność, niż rozwiązania zawarte w pakiecie klimatyczno-energetycznym. Minister gospodarki podkreślił, że propozycje przedłożone przez jego resort kładą nacisk na skuteczną redukcję emisji spalin oraz modernizację polskiego przemysłu. Waldemar Pawlak uważa, że pakiet klimatyczno-energetyczny zaburza konkurencyjność powodując uzależnienie od dostaw gazu.

Waldemar Pawlak poparł stanowisko ministra finansów Jacka Rostowskiego, dotyczące wprowadzenia "korytarzu cenowego", który ograniczałby wysokość ceny na prawa do emisji. Minister gospodarki ocenia, że przeniesienie produkcji prądu na Ukrainę może spowodować zwiększenie emisji w kontekście Europy.

d4krmuy

Podziel się opinią

Share
d4krmuy
d4krmuy