Trwa ładowanie...
d42xau8

Pawlak: współpraca z Finlandią przy odnawialnych źródłach energii

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak widzi możliwości współpracy z Finlandią "w obszarze technologii związanych z energią odnawialną, efektywnością energetyczną i nowymi technologiami".
Share
d42xau8

Pawlak bierze udział w polsko-fińskim seminarium poświęconym współpracy gospodarczej obu krajów. Uczestniczy w spotkaniu z ministrem handlu zagranicznego Finlandii Paavo Vaeyrynenem oraz przedstawicielami firm fińskich, m.in. Fortum Power, Nokia Siemens Network, Sirius Engineers i Nordea Bank Finland.

- W tej chwili w Europie bardzo modna jest zielona gospodarka. (...) Mówiąc krótko, czas na to, aby przejść na zieloną stronę mocy - powiedział wicepremier na spotkaniu z dziennikarzami.

Podkreślał, że fińskie firmy są obecne w polskiej gospodarce; jako przykład podał zakłady papiernicze, przetwórstwo surowców mineralnych i centrum Nokii w okolicach Wrocławia.
- We Wrocławiu powstanie elektrociepłownia budowana przez fińską firmę Fortum. To będzie już kolejna inwestycja tej firmy w Polsce - zaznaczył.

d42xau8

Dodał, że wizyta fińskiego ministra spotkała się z dużym zainteresowaniem polskich przedsiębiorców.
- Najważniejsze, że dzięki wizycie przedsiębiorcy będą mieli okazję poznać się. (...) Szczególnie jest to ważne teraz - w czasie kryzysu - zaznaczył. - Finlandię warto postrzegać też jako kraj, który w sposób wyjątkowy potrafił zagospodarować innowacyjności pomysłowość współczesnej ekonomii - podkreślił.

W 2008 roku napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych do Polski z Finlandii, według danych NBP, wyniósł 261,8 mln euro. W 2007 roku było 319,1 mln euro.

d42xau8

Podziel się opinią

Share
d42xau8
d42xau8