Trwa ładowanie...
db0u4k4

PBG liczy na zamknięcie postępowania układowego do końca '14

14.01. Warszawa (PAP) - PBG liczy, że postępowania układowe spółki zostanie zamknięte do końca 2014 r. Obecnie wierzytelności spółki wzrosły do około 3 mld zł - poinformowali na...

Share
db0u4k4

14.01. Warszawa (PAP) - PBG liczy, że postępowania układowe spółki zostanie zamknięte do końca 2014 r. Obecnie wierzytelności spółki wzrosły do około 3 mld zł - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele PBG.

"Termin 2014 r. do zamknięcia postępowania układowego jest jak najbardziej realny. Układ powinien być tak dopracowany, że nie powinien nieść żadnych ryzyk co do jego realizacji. Obecnie wydaje się, że wszystkie ryzyka są opanowane" - powiedział Agenor Gawrzyał, koordynator procesu restrukturyzacji PBG.

W czerwcu 2013 r. nadzorca sądowy PBG przekazał sędziemu komisarzowi listę wierzytelności. Łączna kwota uznanych i umieszczonych przez nadzorcę sądowego na liście wierzytelności, wynosiła 2,77 mld zł.

Obecnie sąd rozpoznaje sprzeciwy do listy wierzytelności.

db0u4k4

"Rozpoznawanie sprzeciwów idzie dość szybko. Na 42 sprzeciwy 36 zostało już rozpoznanych. Termin głosowania będzie zależał od tempa rozpatrywania sprzeciwów" - powiedziała na spotkaniu z dziennikarzami wiceprezes PBG Kinga Banaszak-Filipiak.

"Część sprzeciwów została rozpatrzona na korzyść, a część na niekorzyść. Kwota wierzytelności szacowana przez spółkę zmieniła się w górę o jakieś 50 mln zł. Do tego lista uzupełniająca to 190 mln Zł, czyli na dzień dzisiejszy łączny poziom wierzytelności to 3 mld zł" - dodała.

W czerwcu 2012 r. Sąd Rejonowy w Poznaniu ogłosił upadłość PBG z możliwością zawarcia układu.(PAP)

gsu/ jtt/

db0u4k4

Podziel się opinią

Share
db0u4k4
db0u4k4