Trwa ładowanie...
d9wvpjs

Peixin planuje emisję do 4 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru

13.03. Warszawa (PAP) - Walne zgromadzenie Peixin International zwołane na 24 kwietnia zdecyduje o emisji do 4 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru obecnych akcjonariuszy - podała...

Share
d9wvpjs

13.03. Warszawa (PAP) - Walne zgromadzenie Peixin International (Zobacz notowania spółki ») zwołane na 24 kwietnia zdecyduje o emisji do 4 mln akcji z wyłączeniem prawa poboru obecnych akcjonariuszy - podała spółka w komunikacie.

Wpływy z emisji mają posłużyć do sfinansowania inwestycji spółki w zakresie budowy nowej fabryki wraz magazynami, jak również inwestycji w badania i rozwój oraz zakupu ziemi pod budowę centrum badań i rozwoju.

Łączna wartość programu inwestycyjnego spółki w roku 2014 i pierwszej połowie 2015 to maksymalnie 72,5 mln euro.

d9wvpjs

Przedstawiciele Peixin informowali w 2013 roku, że w połowie 2014 spółka będzie chciała przeprowadzić wtórną ofertę publiczną, z której planuje pozyskać 70-100 mln zł na realizacją kolejnej fazy programu inwestycyjnego.

Peixin International to chińska spółka zajmująca się produkcją maszyn i linii produkcyjnych do wytwarzania artykułów higienicznych, która w październiku zadebiutowała na warszawskiej GPW. (PAP)

kuc/ asa/

d9wvpjs

Podziel się opinią

Share
d9wvpjs
d9wvpjs