Trwa ładowanie...
d3z7m21

Peixin podtrzymuje rekomendację ws. niewypłacania dywidendy za 2015 r.

Warszawa, 27.06.2016 (ISBnews) - Zarząd Peixin International podtrzymał rekomendowanie przeznaczenia zysku netto za 2015 rok na zasilenie kapitałów rezerwowych z zamiarem finansowania inwestycji, podała spółka. Rada nadzorcza pozytywnie zaopiniowała wniosek.

Share
d3z7m21

"Zarząd spółki podjął decyzję o podtrzymaniu decyzji [?] w odniesieniu do zysku netto za rok 2015. W związku z tym będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu zatwierdzającemu sprawozdanie finansowe za 2015 przeznaczenie skonsolidowanego zysku netto na rok 2015 na podniesienia kapitałów rezerwowych z zamiarem finansowania inwestycji" - czytamy w komunikacie.
Rekomendacja wynika w szczególności z faktu, że zysk netto osiągnięty w 2015 roku był niższy niż w latach ubiegłych. Innym powodem decyzji zarządu jest fakt, że od odwołania SPO spółka nie uzyskała znacznych zewnętrznych źródeł finansowania. Co więcej, spółka ocenia, że spadkowa tendencja gospodarki w Chinach i na rynkach zagranicznych uzasadnia wyżej wymienioną decyzję, podkreślono w informacji.

"Jednocześnie spółka informuje, że polityka dywidendowa będzie podlegać okresowym przeglądom i wypłata wszelkich przyszłych dywidend zostanie dokonana według uznania zarządu i walnego zgromadzenia po uwzględnieniu zysku, przepływów pieniężnych, sytuacji finansowej, inwestycji kapitałowych i innych czynników" - czytamy dalej.

Peixin Group jest producentem maszyn do produkcji artykułów higienicznych codziennego użytku. Sprzedaje swoje produkty pod marką "Peixin". Dzielą się one na cztery główne kategorie: maszyny do produkcji pieluch, maszyny do produkcji podpasek, maszyny do produkcji chusteczek higienicznych i inne maszyny. Zakład produkcyjny Peixin znajduje się w Quanzhou, w prowincji Fujian w Chinach. Peixin zadebiutował na warszawskiej giełdzie w październiku 2013 r.

(ISBnews)

d3z7m21

Podziel się opinią

Share
d3z7m21
d3z7m21