Trwa ładowanie...
d1ci0mw
d1ci0mw

Pekaes utrzymuje rentowność dzięki większemu udziałowi produktów wysokomarżowych

Warszawa, 13.11.2014 (ISBnews) - Pekaes poprawił wyniki w III kw. br., pomimo spadkowego trendu cen w branży, głównie poprzez wzrost udziału produktów wysokomarżowych w strukturze przychodów, poinformował prezes spółki Maciej Bachman.
Share
d1ci0mw

"Pomimo wyraźnego trendu spadku cen jednostkowych w branży TSL [transport - spedycja - logistyka], zachowujemy wysoką rentowność naszej grupy, głównie poprzez wzrost udziału produktów wysokomarżowych w strukturze przychodów Pekaes" - powiedział Bachman, cytowany w komunikacie.

Pekaes zanotował wzrost przychodów w III kwartale br. o 31% r/r do 191,9 mln zł. Wynik z działalności operacyjnej wyniósł 6,3 mln zł, co oznacza wzrost o 27% r/r. Zysk netto wyniósł 5,80 mln zł wobec 5,58 mln zł uzyskanych rok wcześniej. Wzrost wyniku EBITDA (działalność kontynuowana) w III kw. wyniósł 64% r/r do 11,16 mln zł. Rentowność EBITDA na działalności kontynuowanej poprawiła się o 1,2 pkt proc. do 5,8% w III kw. tego roku.

W III kwartale 2014 roku Pekaes wygenerował 191,9 mln zł skonsolidowanych przychodów z sprzedaży, z czego prawie 170 mln zł przypadło w udziale podmiotowi dominującemu w grupie - spółce Pekaes SA. Największy udział w strukturze przychodów zajęła spedycja i logistyka - 149,6 mln zł.

d1ci0mw

"Pekaes utrzymuje wysokie tempo rozwoju. Rozwijamy ofertę produktową na bazie sieci własnej oraz umacniamy naszą pozycję w konkurencyjnym sektorze usług intermodalnych. Notujemy znaczący wzrost wolumenu przesyłek, a nasze spółki zależne - Chemikals i Spedcont, generują zyski. Konsekwentnie pokazujemy, że dzięki nowoczesnemu modelowi działania potrafimy osiągać zysk i rozwijać się nawet w trudnych warunkach rynkowych" - skomentował prezes.

Na koniec III kwartału br. grupa posiadała 74,6 mln zł środków pieniężnych.

Pekaes S.A. jest jedną z najstarszych polskich firm transportowych. Od 2004 akcje spółki są notowane na warszawskiej giełdzie. Jej oferta obejmuje usługi spedycji drogowej, lotniczej i morskiej oraz szereg usług w ramach zarządzania łańcuchem dostaw. Wśród akcjonariuszy spółki znajduje się m.in. Kulczyk Holding oraz fundusze inwestycyjne i instytucje finansowe.

(ISBnews)

d1ci0mw

Podziel się opinią

Share
d1ci0mw
d1ci0mw