Trwa ładowanie...
d3fz2tr
d3fz2tr

Pelion chce w 2015 roku rosnąć szybciej niż rynek

Warszawa, 17.11.2014 (ISBnews) - Prognozy dotyczące rynku farmaceutycznego na 2015 rok zakładają jego wzrost w przedziale 2,5-6,0% r/r. Pelion chce rosnąć szybciej niż rynek, poinformował prezes Jacek Szwajcowski.
Share
d3fz2tr

"Te prognozy, którymi dysponujemy pokazują, że nawet wśród analityków są bardzo duże rozbieżności, jeśli chodzi o wzrost. My zakładamy, że będziemy rośli szybciej od rynku" - powiedział Szwajcowski podczas konferencji prasowej.

"Prognozy są optymistyczne, ale nasz trend rozwijania się szybciej od rynku pokazuje, że nawet w trudnych czasach jesteśmy w stanie rosnąć dynamiczniej" - podkreślił.

Według PMR, w latach 2014-2016 rynek apteczny będzie rósł w tempie średnio 6% rocznie. Z kolei IMS spodziewa się w 2015 roku dynamiki na poziomie 2,5-4,7%, a według Market Research wzrost ten do 2018 roku sięgnie 3,3%.

d3fz2tr

Prezes poinformował, że w segmencie hurtowym celem grupy na przyszły rok jest rozszerzenie działań aktywnie wspierających producentów w sprzedaży aptek, utrzymanie najwyższej jakości usług i zapewnienie najszerszego asortymentu, a także rozwój kanału sprzedaży e-commerce.

Z kolei w segmencie detalicznym grupa zamierza zwiększać sprzedaż i poprawić rentowność, a także optymalizować koszty zaopatrzenia aptek dzięki inwestycjom dokonanym w br. (centrum logistyczne doz direct w Polsce oraz nowy magazyn na Litwie).

Grupa zamierza także utrzymać pozycje lidera na rynku zaopatrzenia szpitali, przy zachowaniu bezpiecznego poziomu należności (należności przeterminowane nie będą stanowić więcej niż 30% wartości całego portfela należności).

Szwajcowski poinformował, że w raporcie grupy Pelion za IV kwartał spółka przedstawi pełne rozliczenie dotyczące przejęcia 1 listopada 100% akcji Polbity, właściciela sieci Drogerii Natura.

d3fz2tr

"Jesteśmy po przejęciu firmy w trudnej sytuacji finansowej i dodatkowo takiej, która działa na bardzo wrażliwym i delikatnym rynku. W ostatnim czasie firma zmieniała właścicieli, więc w pierwszym kroku chcemy zapanować nad operacjami w tej spółce" - powiedział Szwajcowski.

Dodał, że od listopada Polbita jest objęta pełną konsolidacją, zaś przyszły rok będzie pierwszym pełnym rokiem obecności w grupie, co powinno pozytywnie przełożyć się na jej przychody.

W 2013 roku Polbita zanotowała ponad 420 mln zł przychodów, spółka ma także pozytywny wynik na poziomie EBITDA oraz zapewnione długoterminowe finansowanie od Alior Banku.

Pelion Healthcare Group (dawniej Polska Grupa Farmaceutyczna) świadczy usługi obejmujące wszystkie segmenty dystrybucji farmaceutycznej (hurtowy, detaliczny i szpitalny) i są skierowane do: pacjentów, aptek, szpitali oraz producentów. Pelion S.A., to spółka holdingowa, pełni nadzór właścicielski nad wszystkimi obszarami działalności grupy.

(ISBnews)

d3fz2tr

Podziel się opinią

Share
d3fz2tr
d3fz2tr