Trwa ładowanie...
d45svzr

PEManagers spodziewa się lepszych wyników w 2016 r.

Warszawa, 12.11.2015 (ISBnews) - Private Equity Managers spodziewa się, że wynik netto za 2016 roku będzie lepszy od tegorocznego. Prognoza wyników za 2015 rok jest niezagrożona, a po stronie przychodów może być przekroczona, poinformował prezes Cezary Smorszczewski.

Share
d45svzr

"Trudno mi sobie wyobrazić realizację niższego zysku netto w przyszłym roku niż w tym. Ten wynik powinien być lepszy" - powiedział Smorszczewski podczas spotkania z dziennikarzami.

Dodał, że w przyszłym roku na pewno będzie widoczny wzrost wartości spółek z portfela.

"Nie przewidujemy też takiej deprecjacji liry, jak w tym roku. Również działania zarządu ABC Data przynoszą pozytywne efekty" - podkreślił prezes.

d45svzr

Smorszczewski oczekuje, że w IV kwartale grupa zrealizuje przychody z tytułu opłaty za zarządzanie. W III kw. spółka nie osiągnęła przychodów z tego tytułu, zaś rok wcześniej było to 7,7 mln zł.

"W III kw. nie pobraliśmy opłaty zmiennej, bo mieliśmy dużo zakupów i choć fundusze zarobiły, to nie przekroczyły progu 10% tak, abyśmy mogli tę opłatę pobrać. Zakupy, które poczyniliśmy w tym roku są wyceniane po koszcie. Dla większości tych aktywów to koniec płaskiej wyceny, więc dobra sytuacja fundamentalna spółek powinna spowodować, że będziemy mogli pobierać również opłatę zmienną. Wydaje mi się, że IV kw. odzwierciedli realną wartość aktywów i w tej pozycji zobaczymy pozytywny wpływ na wyniki 2015 roku " - powiedział Smorszczewski.

Dodał, że w IV kw. PEM nie powtórzy przychodów z opłaty zmiennej z II kw. br., tj. ponad 22 mln zł ze względu na kilka wyjść z inwestycji, które nie są planowane w ostatnim kwartale 2015 r.

PEM poinformował dziś, że podtrzymuje prognozy wyników na 2015 roku, które zakładają 56,7 mln zł EBIDTA, 74,5 mln zł przychodów oraz 51,8 mln zł zysku netto.

d45svzr

Po trzech kwartałach br. zysk netto, EBITDA i przychody zostały zrealizowane odpowiednio w 81%, 75% i 90%.

"Prognoza zysku netto to jest 51,8 mln zł i teraz, w listopadzie, nie widzimy zagrożeń dla jej realizacji. Przychody mogą być wyższe od prognozowanych" - powiedział prezes.

Smorszczewski poinformował, że spółka jest w trakcie przygotowywania budżetu na 2016 rok i jego założenia przedstawi na początku roku kalendarzowego.

W ciągu 9 miesięcy przychody grupy wyniosły 67,6 mln zł i w przeważającej części pochodziły z opłaty zmiennej za zarządzanie (38,8 mln zł). Opłata stała wysokości 28,2 mln zł stanowiła w tym I-III kw. 42% przychodów grupy.

d45svzr

Grupa Private Equity Managers S.A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

(ISBnews)

d45svzr

Podziel się opinią

Share
d45svzr
d45svzr