Trwa ładowanie...

Pendolino pojedzie do Zakopanego? Jest odpowiedź

Spółka PKP Interity nie wyklucza, że pociągi pendolino pojadą trasą z Krakowa do Zakopanego. W ostatni weekend odbył się testowy przejazd, teraz specjaliści analizują jego rezultaty.

Pendolino pojedzie do Zakopanego? Jest odpowiedźFot: PKP
d2s13si
d2s13si

Spółka PKP Interity nie wyklucza, że pociągi pendolino pojadą trasą z Krakowa do Zakopanego. W ostatni weekend odbył się testowy przejazd, teraz specjaliści analizują jego rezultaty. PKP Intercity ma też apel do pasażerów, by kupno biletów na Wielkanoc nie zostawiali na ostatnią chwilę.

Jak mówi rzecznik spółki Cezary Nowak, przewoźnik zwróci się o zgodę na możliwość obsługi szybkim pociągiem tej trasy do Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Rzecznik nie chciał ujawnić, jakie są wyniki testów. Powiedział jednak, że składy nie będą jeździć szybciej od czwartku kursujących tamtędy pociągów. Barierą są wzniesienia oraz częste łuki i zakręty.

W czwartek składy pendolino obsługują między innymi połączenia z Warszawy do Krakowa, Trójmiasta, Katowic oraz Wrocławia.

Centrum musi zatwierdzić nową trasę, ponieważ zakup pociągu pendolino był finansowany ze środków unijnych, a urzędnicy wydając zgodę, zatwierdzili konkretne połączenia, które te składy miały obsługiwać. ##PKP Intercity zachęcają do kupna biletów na święta Wielkanocna podróż pociągiem może być tańsza, jeśli teraz kupi się bilet. Dalekobieżny, państwowy przewoźnik - PKP Intercity prosi pasażerów, by wcześniej planowali świąteczne wyjazdy i jednocześnie proponuje mniej kosztowną podróż. Jak mówi rzecznik przewoźnika Cezary Nowak, można zaoszczędzić nawet 30 procent normalnej ceny.

d2s13si

Zaznaczył on, że pula tańszych biletów jest ograniczona. Cena może być pomniejszona o 30, 20 lub 10 procent. Wszystko zależy od czasu, w którym wykupi się przejazd. Rzecznik zwrócił też uwagę, że wcześniejsze planowanie podróży jest o tyle istotne, że w razie dużego zainteresowania konkretnym połączeniem, przewoźnik może podłączyć dodatkowe wagony.

Przewoźnik prawdopodobnie nie uruchomi dodatkowych pociągów w czasie świątecznego szczytu. Planuje jedynie wzmocnienie regularnie kursujących składów o dodatkowe wagony.

d2s13si
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s13si