Trwa ładowanie...
d2ajx5u

Perma-Fix Medical ma ostateczne umowy o patnerstwie strategicznym z Digirad

Warszawa, 27.07.2015 (ISBnews) - Perma-Fix Medical, podmiot zależny spółki Perma-Fix Environmental Services, Inc., notowanej na rynku Nasdaq, ma podpisane finalne umowy dotyczące pozyskania partnera strategicznego i inwestora od Digirad Corporation, jednego z największych dostawców usług obrazowania serca w kardiologii nuklearnej w USA, podała spółka.

Share
d2ajx5u

"Perma-Fix Medical zawarła z Digirad Corporation umowę objęcia przez Digirad 71 429 akcji zwykłych spółki na okaziciela serii F po cenie emisyjnej 14 USD za akcję (53 zł za akcję), emitowanych w drodze oferty prywatnej na podstawie uchwały nadzwyczajnego walnego zgromadzenia spółki z dnia 2 czerwca 2015 r. W efekcie Digirad Corporation zainwestowała 3 785 737 zł (ok. 1 milion USD) w emitenta, a akcje te po zarejestrowaniu w KRS będą stanowiły ok. 5,4% w kapitale zakładowym i głosach na walnym zgromadzeniu spółki" - czytamy w komunikacie.

Ponadto, spółka i Digirad Corporation podpisały umowę na dostawy izotopu medycznego Tc-99m lub generatora Tc-99, po rozpoczęciu procesu produkcji Tc-99m przez emitenta. Digirad zobowiązał się jako partner strategiczny do zakupu uzgodnionej wielkości zamówień Tc-99m bezpośrednio od spółki lub wybranego dostawcy zaopatrującego apteki nuklearne, podano również.

"Emitent lub wybrany dostawca będzie dostarczać spółce Digirad izotop medyczny Tc-99m po korzystnej cenie. Okres obowiązywania umowy to 6 lat z możliwością automatycznego odnowienia kontraktu o dodatkowy rok" - czytamy dalej.

d2ajx5u

"Cieszymy się z finalizacji naszych umów z Digirad, która jak wierzymy pomoże w przyśpieszeniu rozwoju i komercjalizacji naszego innowacyjnego procesu technologicznego produkcji Tc-99m bez użycia uranu. Digirad jako jeden z głównych odbiorców Tc-99m jest idealnym partnerem dla Perma-Fix Medical, gdyż wnosi do spółki zarówno ekspertyzę branżową jak i technologiczną, niezbędną do zakończenia procesu rozwoju i komercyjnego przeskalowania naszego procesu" - prezes Perma-Fix Medical Steve Belcher, cytowany w komunikacie.

Dodał, że nowy proces produkcji Tc-99m, który nie wykorzystuje nisko i wysoko wzbogaconego uranu, może pomóc rozwiązać wiele istotnych kwestii związanych z tradycyjnymi metodami pozyskiwania Technetium-99m tj. produkcją i gospodarką odpadami radioaktywnymi, ryzykiem rozprzestrzeniania broni masowego rażenia oraz potrzebą stabilnego łańcucha dostaw Tc-99m.

Dr. Louis F. Centofanti, prezes Perma-Fix Environmental Services, Inc. i przewodniczący rady nadzorczej Perma-Fix Medical, wyraził zadowolenie, że firma mogła zacieśnić współpracę z Digirad w zakresie partnerstwa strategicznego, w świetle ostatnich pozytywnych wyników testów stosowanej technologii przy wartości aktywności promieniotwórczej rzędu 4 kiurów.

"Testy te potwierdziły, że nasza innowacyjna żywica jest odporna na duże dawki promieniowania radiacyjnego i może uwalniać Tc-99m w ilościach komercyjnych. Jesteśmy dumni z osiągnięcia znaczącego kroku milowego w historii spółki, który spotkał się z dużym uznaniem na rynku energetyki jądrowej. W najbliższej przyszłości będziemy kontynuować nasze plany związane z pozyskaniem nowych partnerów strategicznych z łańcucha dostaw Tc-99m" - dodał Centofanti.

d2ajx5u

"Odkąd nawiązaliśmy relacje biznesowe z Perma-Fix Medical, spółka poczyniła znaczące postępy i cieszymy się, że możemy współpracować przy wprowadzeniu tej przełomowej technologii na rynek w Europie i Stanach Zjednoczonych. Wierzymy, że innowacyjny proces produkcji Tc-99m opracowany przez Perma-Fix Medical ze względu na niższy koszt technologiczny i zalety dla środowiska naturalnego ma szansę stać się w przyszłości standardem w branży" - zaznaczył prezes Digirad Matt Molchan, cytowany w komunikacie.

Digirad Corporation jest jednym z największych dostawców w USA z zakresu kardiologii nuklearnej i usług obrazowania narządów wewnętrznych, a także monitorowania pracy serca.

Perma-Fix Medical, Inc. z siedzibą w Atlancie, stan Georgia, USA, jest podmiotem zależnym spółki giełdowej Perma-Fix Environmental Services, notowanej na rynku Nasdaq. Spółka powstała w celu opracowania nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), najczęściej używanego do celów medycznych izotopu na całym świecie, uzyskania zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz innych formalnych pozwoleń, oraz komercjalizacji tej technologii. Oczekuje się, że nowy proces technologiczny, który wykorzystuje molibden do wyprodukowania Mo-99 i rozpadu Tc-99m przyczyni się do rozwiązania problemu niedoboru Tc-99m na świecie ze względu na niższy koszt technologiczny oraz brak konieczności wykorzystania materiałów stosowanych do produkcji broni masowego rażenia dotowanych przez rząd.

(ISBnews)

d2ajx5u

Podziel się opinią

Share
d2ajx5u
d2ajx5u