Trwa ładowanie...
d1svi05

Pesymizm udziela się nastrojom inwestorów na GPW

Warszawa, 22.09.2015 (ISBnews/ City Index) - GPW, podobnie jak większość światowych parkietów akcji, rozpoczął tydzień od wahań kursów. Po kilku brutalnych miesiącach inwestorzy ostrożnie stawiają pierwsze kroki w nowym otoczeniu rynkowym, gdy rynki na świecie zmagają się z obawami o wyhamowanie globalnego wzrostu i o inflację, co owocuje awersją do ryzyka.

Share
d1svi05

Wątpliwości te ponownie znalazły się w centrum uwagi po ubiegłotygodniowym posiedzeniu Fed. Rynki wydają się odbierać ostatnią decyzję Rezerwy Federalnej USA jako znak, że światowa gospodarka znajduje się w gorszym stanie niż zakładano. Niczym choroba zakaźna, obawy te rozprzestrzeniają się na rynki akcji w innych krajach, które już wcześniej były w nienajlepszej kondycji. Wypowiedzi członków Fed z weekendu okazały się być tylko częściowo skutecznym antidotum na skrajnie pesymistyczne nastroje inwestorów.

WIG20 nadal jednak znajduje się w pobliżu istotnego poziomu oporu w okolicach 2,200 pkt. ?Niedźwiedzie" mogą przejąć kontrolę od ?byków", jeśli dojdzie do dalszych spadków. Przełamanie wspomnianego oporu w górę mogłoby świadczyć o zwycięstwie optymistycznych inwestorów.

Na dziś nie ma przewidzianych publikacji żadnych przełomowych danych ekonomicznych. Może to sprawić, że część inwestorów będzie wolała poczekać na uboczu, zwłaszcza biorąc pod uwagę ostatnią niepewność na rynku. Warto też jednak zauważyć, że inwestorzy długoterminowi mogą w tej sytuacji dostrzec dla siebie okazję, biorąc pod uwagę niską aktualnie wycenę akcji.

Chris Tedder, analityk City Index

(ISBnews/ City Index)

d1svi05

Podziel się opinią

Share
d1svi05
d1svi05