Trwa ładowanie...

Petru i Schmidt w chmurach. Zobacz za ile wspólnie latała para polityków

Dokładna analiza wykazów lotów krajowych Kancelarii Sejmu wykazała, że wspólnie politycy nowoczesnej latali w zeszłym roku aż dziesięciokrotnie. Podniebne podróże Ryszarda Petru i Joanny Schmidt w sumie kosztowały ponad 11 tysięcy zł. To też jeszcze nie koniec tego bilansu. Para zatrzymywała się również w drogich hotelach.

Petru i Schmidt w chmurach. Zobacz za ile wspólnie latała para politykówŹródło: Eastnews, fot: East News/Andrzej Hulimka/REPORTER
dkyik7g
dkyik7g

Dokładna analiza wykazów lotów krajowych Kancelarii Sejmu wykazała, że wspólnie politycy Nowoczesnej latali w zeszłym roku aż dziesięciokrotnie. Podniebne podróże Ryszarda Petru i Joanny Schmidt w sumie kosztowały ponad 11 tysięcy zł. Na tym jednak nie koniec. Para zatrzymywała się również w drogich hotelach.

Jak ustalił „Super Express” dwoje polityków opozycji najczęściej wspólnie odwiedzało Wrocław, czyli rodzinne miasto lidera Nowoczesnej. W stolicy Dolnego Śląska razem lądowali w kwietniu i maju zeszłego roku. Przez ostatnie 12 miesięcy razem latali jeszcze do Poznania, Rzeszowa i Krakowa.

Jednak jak czytamy w gazecie wspólne loty, to jeszcze nie wszystko, bo jak się okazało politycy wspólnie zatrzymywali się również w hotelach. Według ustaleń „Super Expressu” np. w czerwcu Petru ze Schmidt przez kilka dni mieszkali w zacisznym hotelu koło Modlina. Za nocleg trzeba tam zapłacić 321 zł za osobę.

Przed tym pobytem para polityków mieszkała również wspólnie w popularnym hotelu w centrum Szczecina, gdzie nocleg dla jednej osoby kosztuje 250 zł. Krajowe połączenia, z których wspólnie korzystali politycy Nowoczesnej, kosztowały w sumie 11,4 tys. zł.

dkyik7g

Warto przypomnieć, że polscy posłowie za przeloty po kraju nie płacą z własnej kieszeni. Płacimy za to my wszyscy z publicznych pieniędzy. Co więcej politycy nie muszą się tu w żaden sposób ograniczać. Nie ma żadnego limitu takich lotów.

Nieco inaczej sytuacja wygląda z refundacją noclegu w hotelach. Jest ona możliwa tylko i wyłącznie po przedstawieniu w Kancelarii Sejmu faktury wystawionej na konkretnego polityka. Co więcej musi on zaświadczyć, że nocleg związany był bezpośrednio z wykonywaniem mandatu poselskiego.

Gazeta zapytała Ryszarda Petru o wspólne podróże. Usłyszała od niego jedynie krótką odpowiedź: "Wszystkie wyjazdy miały charakter służbowy".

Cytowana przez gazetę posłanka PiS Krystyna Pawłowicz oczekuję, że polityk powie jednak w tej sprawie znacznie więcej. Jak przekonuje posłanka powinien to zrobić, „bo sprawa nie wygląda tak jasno. Tu nie chodzi o prywatne sprawy, ale o publiczne pieniądze” - dodaje Pawłowicz.

dkyik7g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkyik7g