Trwa ładowanie...
nowoczesna

Petru ma pomysł ws. służby zdrowia. Rzecznik Praw Pacjenta krytykuje rozwiązanie

Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt ustawy, który dawałby pacjentom możliwości współfinansowania ponadstandardowych rzeczowych świadczeń zdrowotnych. Jak donosi Super Express, w zamian za dopłatę w publicznym szpitalu pacjenci uzyskaliby pomoc medyczną o wyższym standardzie.

Share
Petru ma pomysł ws. służby zdrowia. Rzecznik Praw Pacjenta krytykuje rozwiązanie
Źródło: PAP, Fot: Bartłomiej Zborowski
d413h7z

"Celem nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych jest przyznanie pacjentom możliwości współfinansowania ponadstandardowych rzeczowych świadczeń zdrowotnych. Projekt w żaden sposób nie premiuje w dostępie do lekarza-specjalisty pacjentów, którzy zdecydowali się na tę formę leczenia" - twierdzi Marek Ruciński z partii Nowoczesna.

Jak informuje portal se.pl pomysł jednak nie ma zbyt wielu zwolenników wśród posłów innych partii. Ponadto krytycznie odniosła się wobec niego Rzecznik Praw Pacjenta: "To nie jest rozwiązanie dobre dla pacjentów, bo krzywdzi sporą grupę ludzi starszych i ubogich, których nie będzie stać na poniesienie takiej dopłaty. Oni staną przed dylematem, czy dopłacić do leczenia, czy zapłacić za mieszkanie" - skomentowała Barbara Kozłowska, p.o. rzecznika praw pacjenta.

d413h7z

Podziel się opinią

Share
d413h7z
d413h7z