Trwa ładowanie...

Petru ma pomysł ws. służby zdrowia. Rzecznik Praw Pacjenta krytykuje rozwiązanie

Nowoczesna złożyła w Sejmie projekt ustawy, który dawałby pacjentom możliwości współfinansowania ponadstandardowych rzeczowych świadczeń zdrowotnych. Jak donosi Super Express, w zamian za dopłatę w publicznym szpitalu pacjenci uzyskaliby pomoc medyczną o wyższym standardzie.

Petru ma pomysł ws. służby zdrowia. Rzecznik Praw Pacjenta krytykuje rozwiązanieŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
d3hmukk
d3hmukk

"Celem nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych jest przyznanie pacjentom możliwości współfinansowania ponadstandardowych rzeczowych świadczeń zdrowotnych. Projekt w żaden sposób nie premiuje w dostępie do lekarza-specjalisty pacjentów, którzy zdecydowali się na tę formę leczenia" - twierdzi Marek Ruciński z partii Nowoczesna.

Jak informuje portal se.pl pomysł jednak nie ma zbyt wielu zwolenników wśród posłów innych partii. Ponadto krytycznie odniosła się wobec niego Rzecznik Praw Pacjenta: "To nie jest rozwiązanie dobre dla pacjentów, bo krzywdzi sporą grupę ludzi starszych i ubogich, których nie będzie stać na poniesienie takiej dopłaty. Oni staną przed dylematem, czy dopłacić do leczenia, czy zapłacić za mieszkanie" - skomentowała Barbara Kozłowska, p.o. rzecznika praw pacjenta.

d3hmukk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hmukk