Trwa ładowanie...
d140bn6

Pfleiderer pracuje nad rozwiązaniem refinansującym zadłużenie

Warszawa, 28.02.2017 (ISBnews) - Pfleiderer Group pracuje nad pozyskaniem rozwiązania refinansującego obligacje oraz kredyty i podtrzymuje plany dotyczące przedterminowego wykupu obligacji, poinformowała spółka.

Share
d140bn6

"W związku z występującymi obecnie silnymi i korzystnymi trendami na rynkach długu instytucjonalnego oraz rynku obligacji, spółka pracuje obecnie nad pozyskaniem rozwiązania refinansującego obligacje oraz istniejące kredyty dostępnego na rynkach kapitałowych, w celu uzyskania w ramach instrumentu refinansującego większej elastyczności operacyjnej dla spółki oraz korzystniejszych kosztów finansowania. Spółka podtrzymuje plany dotyczące przedterminowego wykupu obligacji i przekaże odrębnie informacje w przypadku podjęcia decyzji o przedterminowym wykupie obligacji i terminie takiego wykupu" - czytamy w komunikacie.

Refinansowanie dotyczy zadłużenia z niepodporządkowanych zabezpieczonych obligacji o oprocentowaniu 7,875%, wyemitowanych przez Pfleiderer GmbH w dniu 7 lipca 2014 r. w łącznej kwocie 321 684 000 euro (obligacje HY) oraz kredytów udzielonych na podstawie umowy kredytów odnawialnych z dnia 4 lipca 2014 r. do kwoty 60 mln euro oraz 200 mln zł (z późniejszymi zmianami), podano również.

Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.

(ISBnews)

d140bn6

Podziel się opinią

Share
d140bn6
d140bn6