Trwa ładowanie...
dl5yzzk
30-03-2017 07:56

PGE GiEK obejmie udziały w PGG o wartości 100 mln zł

Warszawa, 30.03.2017 (ISBnews) - PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK), spółka zależna od Polskiej Grupy Energetycznej (PGE), podjęła decyzję dotyczącą dokapitalizowania Polskiej Grupy Górniczej (PGG) w kwotą 100 mln zł, podała PGE. 

dl5yzzk

"Powyższa decyzja związana jest z planowanym nabyciem przez PGG aktywów Katowickiego Holdingu Węglowego. O finalizacji procesu inwestycyjnego spółka poinformuje odrębnym raportem bieżącym" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec kwietnia 2016 r. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, PGNiG Termika i Energa Kogeneracja podpisały umowy określające warunki dot. inwestycji finansowej w PGG.

Polska Grupa Górnicza to spółka celowa powstała w celu przejęcia majątku i zobowiązań Kompanii Węglowej. Jej udziałowcami są uczestnicy koncentracji, Węglokoks oraz Towarzystwo Finansowe Silesia. PGG nie jest kontrolowana przez żadnego z akcjonariuszy.

Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40%, natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

dl5yzzk
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl5yzzk