Trwa ładowanie...
d1xg09l

PGE liczy na dodatkowe 500 mln zł finansowania z BGK, rozmawia z EBOR

Warszawa, 10.11.2015 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) liczy na pozyskanie kolejnego 500 mln zł finansowania od Banku Gospodarstwa Krajowego (BGK) i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju (EBOR), wciąż wstrzymuje się natomiast z emisją euroobligacji, poinformowała dyrektor finansowa Magdalena Bartoś.

Share
d1xg09l

"Ponieważ nasze inwestycje wymagają silnego i stabilnego wsparcia, mamy nadzieję na przedłużenie naszej współpracy z BGK, liczymy na dodatkowe 0,5 mld zł w ramach rozszerzenia obecnego finansowanie. Rozmawiamy także z EBOR i liczymy na jego dołączenie do grupy banków finansujących" - powiedziała Bartoś podczas prezentacji wyników spółki za III kwartał.

W III kw. 2015 r. PGE pozyskała kredyt konsorcjalny o wartości 5,5 mld zł i kredyt od Europejskiego Banku Inwestycyjnego o wartości 2 mld zł.

Spółka wstrzymuje się nadal z planowaną emisją euroobligacji.

d1xg09l

"Tak jak mówiliśmy wcześniej, PGE jest gotowa wejść na rynek z kolejną emisją w momencie, kiedy sytuacja na rynku się poprawi" - powiedziała dyrektor finansowa.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d1xg09l

Podziel się opinią

Share
d1xg09l
d1xg09l