Trwa ładowanie...
dnwz0ia
08-03-2017 15:17

PGE liczy na zawarcie umowy nabycia aktywów EDF w najbliższym czasie

Warszawa, 08.03.2017 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) liczy na to, że umowa przejęcia polskich aktywów EDF zostanie podpisana wkrótce, poinformował prezes Henryk Baranowski.

dnwz0ia
dnwz0ia

"Mamy nadzieję, że transakcja będzie sfinalizowana wkrótce, trwa proces due diligence i jak się zakończy, będziemy w stanie przekazać informacje" - powiedział Baranowski podczas konferencji prasowej.

Proces jest na takim etapie, że ujawnianie czegokolwiek nie służyłoby pozycji negocjacyjnej PGE, dodał wiceprezes ds. finansowych Emil Wojtowicz.

Zgodnie z zapowiedzią zawartą w strategii grupy, PGE wydzieliła już swój segment kogeneracyjny. Strategię dla segmentu chce przedstawić w połowie roku.

"Wydzielenie tych aktywów [kogeneracyjnych] nie służy temu, by je sprzedać, ale by je rozwijać. Widzimy w tych aktywach możliwość dużej dźwigni operacyjnej. O szczegółach - koncepcji rozwoju i strategii tej linii - będziemy informować w połowie roku. Jeśli do tego czasu zostanie sfinalizowana umowa z EDF, to na pewno pojawią się w strategii elementy związane z tymi aktywami" - powiedział prezes.

dnwz0ia

Pod koniec stycznia Enea, Energa, PGE i PGNiG Termika - spółka Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) - podpisały porozumienie (memorandum of understanding) z EDF International dotyczące prowadzenia negocjacji w sprawie zakupu aktywów EDF w Polsce oraz badania due diligence w tym zakresie.

Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40%, natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

dnwz0ia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dnwz0ia