Trwa ładowanie...
d2zx3y2

PGE planuje w 2016 r. capex nieco niższy niż 9,5 mld zł wydane w 2015 r.

Warszawa, 17.02.2016 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) planuje na 2016 r. nieco niższe nakłady inwestycyjne niż w 2015 r., kiedy wyniosły 9,5 mld zł, podała spółka. 

Share
d2zx3y2

"Zarząd PGE spodziewa się, że wydatki na inwestycje w 2016 r. będą nieznacznie niższe, niż w roku ubiegłym i podkreśla, że spółka jest bardzo dobrze przygotowana do dalszej realizacji swoich strategicznych celów, mając do dyspozycji zewnętrzne źródła finansowania umożliwiające bezpieczny rozwój" - czytamy w komunikacie.

W prezentacji wynikowej wskazano, że ok. 3,5 mld zł zostanie przeznaczone na prace w elektrowni Opole, zwiększenie wydatków nastąpi także w ramach prac w elektrowni Turów. Budowa bloku parowo-gazowego w Gorzowie ma zostać zakończona w I poł. 2016 r.

W segmencie OZE wydatki zależeć będą od wyników aukcji i ocen ryzyka, jednak w większości zostaną przeznaczone na modernizacje. Spółka planuje także nieco niższy capex na sieć dystrybucyjną.

"Środki na finansowanie aktualnie realizowanego programu inwestycyjnego w perspektywie kolejnych kwartałów zostały zabezpieczone. Odpowiednia dywersyfikacja źródeł finansowania od polskich i zagranicznych obligatariuszy, w połączeniu z kredytami z instytucji o lokalnym i globalnym zasięgu działania, znacząco przybliżyły Grupę do optymalnej struktury finansowania" - powiedziała dyrektor zarządzająca ds. ekonomiczno-finansowych Magdalena Bartoś, cytowana w komunikacie.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d2zx3y2

Podziel się opinią

Share
d2zx3y2
d2zx3y2