Trwa ładowanie...
d1t9uq8

PGE rozmawia o elektrowni jądrowej z potencjalnymi partnerami, także z Polski (opis)

25.11. Warszawa (PAP) - Polska Grupa Energetyczna rozważa zarówno swój 100-proc. udział w projekcie elektrowni jądrowej w Polsce, jak i współpracę z partnerem lub partnerami, gdzie...

Share
d1t9uq8

25.11. Warszawa (PAP) - Polska Grupa Energetyczna rozważa zarówno swój 100-proc. udział w projekcie elektrowni jądrowej w Polsce, jak i współpracę z partnerem lub partnerami, gdzie miałaby co najmniej 51 proc. udziałów. Spółka rozmawia z wieloma potencjalnymi partnerami, także z Polski - powiedział na konferencji prezes PGE, Tomasz Zadroga.

"Rozważamy każdą możliwość. Albo nasz udział 100 proc. albo udział współpartnerów w dwóch wariantach. Pierwszy zakłada współpracę z jednym dużym graczem, który ma doświadczenie w energii atomowej, drugi udział kilku partnerów, którzy gwarantują odbiór energii. W tych obu przypadkach PGE miałoby co najmniej 51 proc. udziałów. Rozmawiamy z wieloma potencjalnymi partnerami, w tym z Polski" - poinformował Zadroga.

Prezes powiedział wcześniej, że na krótkiej liście potencjalnych lokalizacji dla elektrowni jądrowej w Polsce znalazły się Żarnowiec, Gąski i Choczewo. Decyzja o wyborze ostatecznej lokalizacji zapadanie w 2013 r. po przeprowadzeniu badań.

Polska Grupa Energetyczna została wskazana przez rząd na inwestora pierwszych polskich elektrowni jądrowych. Rządowe plany zakładają wybudowanie przez PGE dwóch siłowni o łącznej mocy 6.000 MW. (PAP)

pel/ jow/ osz/

d1t9uq8

Podziel się opinią

Share
d1t9uq8
d1t9uq8