Trwa ładowanie...
d3crzy9

PGE rozmawia z SRK o kopalni Makoszowy

Warszawa, 10.11.2015 (ISBnews) - Polska Grupa Enegrtyczna (PGE) rozmawia ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń (SRK) na temat kopalni Makoszowy, nie zdecydowała jednak, czy jest zainteresowana jej zakupem, poinformował prezes Marek Woszczyk.

Share
d3crzy9

"Rozmawiamy ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń, te rozmowy koncentrują się na znalezieniu odpowiedzi na pytanie, jakie działanie jest możliwe" - powiedział Woszczyk podczas prezentacji wyników spółki za III kwartał.

PGE współpracowała wcześniej z kopalnią Makoszowy, dlatego też teraz wyraziła zainteresowanie rozmowami na temat tego aktywa. Jednak spółka ma świadomość, że kopalnia została przekazana do SRK z zamiarem jej zamknięcia, wyjaśnił prezes.

"Analizujemy możliwe rozwiązania, ale to jest trudne aktywo i nic nie zostało z góry założone w tej sprawie. Nie dyskutujemy nad konkretnym projektem umowy" - powiedział Woszczyk.

Pod koniec kwietnia Kompania Węglowa przekazała kopalnię Makoszowy, powstałą w wyniku podziału KWK Sośnica-Makoszowy, do SRK.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)

d3crzy9

Podziel się opinią

Share
d3crzy9
d3crzy9