Trwa ładowanie...
prąd
25-04-2014 15:55

PGNiG: będziemy mocno działać na rynku energii elektrycznej

Będziemy starali się mocno działać na rynku energii elektrycznej - powiedział wiceprezes PGNiG Jerzy Kurella podczas piątkowej debaty PAP "Telefon, energia, gaz - jeden rachunek".

PGNiG: będziemy mocno działać na rynku energii elektrycznejŹródło: Fotolia, fot: Markus Bormann
d1f4ovn
d1f4ovn

- W momencie liberalizacji rynku (gazu) musimy liczyć się (...) z utratą klientów. Musimy zapełnić lukę w naszym portfolio. W tym wypadku najbardziej oczywistym kierunkiem jest dalszy zrównoważony rozwój w kierunku sprzedaży energii elektrycznej, zwłaszcza w kontekście naszego wcześniejszego zaangażowania w takie projekty inwestycyjne, jak projekt Stalowa Wola wspólnie z Tauronem. Druga nasza inwestycja to PGNiG Termika. Oprócz naszej oferty energii elektrycznej dostarczamy również ciepło - powiedział Kurella.

Podkreślił, że nie widzi innej drogi rozwoju. - Takie są doświadczenia innych dużych graczy europejskich na rynku energii. Mamy zamiar pójść w tym kierunku - dodał.

Prezes Duon Marketing & Trading Krzysztof Noga powiedział, że jego firma sprzedaje jednocześnie gaz i prąd "dość skuteczne". - W 2013 r. ponad 50 proc. klientów gazowych to klienci dual fuel (gazu i energii elektrycznej). To, co jest istotne, w sprzedawaniu tych dwóch produktów na raz, to oprócz rabatów również pewnego rodzaju wzajemnie uzupełnianie się - powiedział.

Nowym zjawiskiem na rynku handlu energią są usługi typu "dual fuel", czyli dostawy łączonej energii i gazu. Na rozszerzenie działalności i zdobycie nowych klientów poprzez dodatkową usługę, jaką jest sprzedaż energii, decydują się firmy dotychczas działające i skoncentrowane na sektorze gazowniczym.

d1f4ovn

Największa firma - PGNiG na ten i przyszły rok zaplanowała rozszerzenie oferty dual fuel, która na początek była adresowana do największych klientów przemysłowych. Firma zamierza ją skierować do kolejnej grupy przedsiębiorców - małych i średnich firm i ma w planach szybki wzrost sprzedaży do 0,5 TWh w 2015 r. (w ubiegłym roku było 90 GWh). Oprócz podstawowego produktu, czyli gazu, energię oferuje też już prywatna spółka DUON.

d1f4ovn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1f4ovn