Trwa ładowanie...
dvn2ykb
04-03-2016 13:07

PGNiG bierze pod uwagę akwizycje m.in. aktywów EdF w Polsce

Warszawa, 04.03.2016 (ISBnews) - Wystawione na sprzedaż aktywa EdF mogą być dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) interesujące, o ile spełnią warunki operacyjne, poinformował prezes Piotr Woźniak.

dvn2ykb
dvn2ykb

"Jeśli chodzi o aktywa EdF. to my jesteśmy nimi zainteresowani, pod warunkami, że to są aktywa dobrze pracujące i przynoszące dobrą EBITDA" - powiedział Woźniak podczas konferencji prasowej.

Prezes podkreślił też, że jeżeli chodzi o aktywa w ciepłownictwie, to spółka jest najbardziej zainteresowana tymi, które łączą wytwarzanie i dystrybucję.

"My lubimy brać rzeczy na wyłączność. Najbardziej atrakcyjne są sieci razem z wytwarzaniem" - powiedział.

Dodał, że w najbliższym czasie spółka może poinformować akcjonariuszy o kolejnych krokach w tym obszarze.

dvn2ykb

EDF ma 10-proc. udział w rynku energii elektrycznej i 15-proc. udział w rynku ciepła sieciowego w Polsce. Ostatnio Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja informował, że EDF rozważa pozyskanie inwestora strategicznego dla Kogeneracji.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

dvn2ykb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dvn2ykb