Trwa ładowanie...
d3t1jdh

PGNiG o PIG-BIP pracują nad wydobywaniem gazu z pokładów węgla kamiennego

Warszawa, 30.06.2016 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) oraz Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy (PIG-PIB) pracują nad metodą wydobywania metanu z pokładów węgla kamiennego, podała spółka.

Share
d3t1jdh

"PGNiG i PIG-PIB powołały konsorcjum, które poprowadzi projekt badawczy w Gilowicach na Górnym Śląsku. W badaniach zastosowana zostanie technologia szczelinowania hydraulicznego w otworach wiertniczych" - czytamy w komunikacie.

Dla PGNiG będzie to pierwsza próba wydobycia metanu z pokładów węglowych, podkreślono w materiale.

"Zagospodarowanie dotychczas wychwytywanego w kopalniach metanu spada. W ten sposób tracimy cenne źródło energii. Pozyskiwanie metanu jako surowca energetycznego powinno być stałym źródłem przychodu dla kopalń" - powiedział prezes PGNiG Piotr Woźniak, cytowany w komunikacie.

d3t1jdh

Prace rozpoczną się jesienią 2016 roku na obszarze niecki głównej Górnośląskiego Zagłębia Węglowego, gdzie zlokalizowane są otwory wiertnicze Gilowice-1 i Gilowice- 2H.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

d3t1jdh

Podziel się opinią

Share
d3t1jdh
d3t1jdh