Trwa ładowanie...
d3ozjt6

PGNiG rozpoczęło wydobycie gazu konwencjonalnego ze złoża Winna Góra w Wielkopolsce

01.02. Warszawa (PAP) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło wydobycie gazu ziemnego ze złoża Winna Góra w okolicy Poznania. Wydobycie wyniesie ok. 15 mln m sześc....

Share
d3ozjt6

01.02. Warszawa (PAP) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło wydobycie gazu ziemnego ze złoża Winna Góra w okolicy Poznania. Wydobycie wyniesie ok. 15 mln m sześc. gazu rocznie przez pierwsze dwa-trzy lata - poinformowało PGNiG w komunikacie prasowym.

Zasoby wydobywalne złoża to ok. 200 mln m sześc. Wydobywany gaz przesyłany jest do kopalni gazu Radlin znajdującej się ok. 10 km od złoża.

Złoże znajduje się na koncesji Kórnik-Środa Wielkopolska. PGNiG jest właścicielem koncesji oraz operatorem i posiada 51 proc. udziałów. Pozostałe udziały należą do spółki FX Energy.

d3ozjt6

PGNiG podało, że na tej samej koncesji rozpoczęło w styczniu wiercenie otworu poszukiwawczego gazu ziemnego Mieczewo-1K, którego głębokość sięga w tej chwili ok. 1.958 m.

"Wiercenie otworu potrwa jeszcze ok. 2-2,5 miesiąca. Planowana głębokość otworu to 3360 m. Potencjalne zasoby wydobywalne złoża są szacowane na ok. 500-600 mln m sześc. Jeśli odwiert potwierdzi szacunki, wydobycie mogłoby rozpocząć się w dwa-trzy lata od zakończenia wiercenia" - napisano w komunikacie. (PAP)

pel/ jtt/

d3ozjt6

Podziel się opinią

Share
d3ozjt6
d3ozjt6