Trwa ładowanie...

PGNiG rozpoczyna prace na złożu gazu w Wielkopolsce

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo rozpoczęło w czwartek testy na złożu gazu ziemnego Komorze w woj. wielkopolskim. Zasoby geologiczne tego złoża oceniane są na ok. 1 miliard metrów sześciennych.

Share
PGNiG rozpoczyna prace na złożu gazu w WielkopolsceŹródło: Jupiterimages
d1ckf67

Jednak dokładna wielkość, jak i poziom przyszłej produkcji będą możliwe do ustalenia po przeprowadzeniu testów, które potrwają kilka tygodni. Będą one analizowane do końca roku.

Złoża gazu w Komorze odkryto na początku sierpnia br. Jest ono zlokalizowane w woj. wielkopolskim, w powiecie wrzesińskim, w gminie Pyzdry. Znajduje się ono na głębokości ok. 3,5 tys. metrów w otworach czerwonego spągowca (skała osadowa).

W sąsiedztwie złoża Komorze, w 2011 r. odkryto złoże Lisewo. Gaz ziemny z obu złóż zostanie zagospodarowany w 2013 r. Powstanie tam kopalnia, na terenie której będzie realizowany proces obróbki gazu do parametrów handlowych i przygotowanie go do przesyłu.

Udziałowcami inwestycji w Komorze jest PGNiG (51 proc. udziałów) i FX Energy Poland (49 proc.). Prace eksploatacyjne na złożu prowadzi oddział PGNiG w Zielonej Górze. (PAP)

d1ckf67
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ckf67
d1ckf67