Trwa ładowanie...
dfxk2on

PGNiG szuka akwizycji w segmencie wydobycia i w ciepłownictwie

Warszawa, 06.11.2015 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) przygląda się pod kątem akwizycji aktywom w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, jest także zainteresowane aktywami w Norwegii i w Azji, poinformowali członkowie zarządu spółki. Możliwe są także akwizycje w segmencie ciepłowniczym w Polsce.

Share
dfxk2on

"Należy wspomnieć o bardzo zaawansowanych pracach analitycznych nad aktywami w Stanach Zjednoczonych i w Kanadzie i tu mamy wybraną pewną grupę firm, którymi jesteśmy zainteresowani i wybraliśmy też firmy, które pomogą nam w analizach" - powiedział wiceprezes PGNiG Jarosław Bauc podczas konferencji prasowej.

Wskazał, że podpisanie umowy akwizycji możliwe jest w ciągu kilku miesięcy, jednak raczej nie do końca roku.

"Ponadto jesteśmy zainteresowani rynkiem norweskim i Azją Południową. Tam intensyfikujemy działalność także poprzez rozbudowywanie produkcji w Pakistanie" - powiedział też wiceprezes.

dfxk2on

PGNiG jest też zainteresowane krajowymi sieciami ciepłowniczymi, dodał prezes Mariusz Zawisza.

"Na rynku krajowym jesteśmy bardzo aktywni, być może jeszcze w tym roku będziemy brali udział w jakichś postępowaniach dezinwestycyjnych" - powiedział Zawisza.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)

dfxk2on

Podziel się opinią

Share
dfxk2on
dfxk2on