Trwa ładowanie...
d3uczeo
16-03-2016 14:59

PHN dokona jedynie 'liftingu' strategii; chce szybko zdecydować o Intraco

Warszawa, 16.03.2016 (ISBnews) - Nowy zarząd Polskiego Holdingu Nieruchomości (PHN) zamierza kontynuować dotychczasową politykę inwestycyjną w jej głównych założeniach, przy dokonaniu "liftingu" strategii, poinformował prezes Maciej Jankiewicz. Spółka chce też szybko zdecydować o przyszłości Intraco; skłania się do pozostawienia starego wieżowca i budowy w jego sąsiedztwie mniejszego budynku biurowego.

d3uczeo
d3uczeo

"Zamierzamy kontynuować dotychczasową politykę inwestycyjną. Dotychczasowa strategia także w głównych punktach znajduje nasze uznanie. Oczywiście, zmienia się otoczenie, więc strategia musi ulec 'liftingowi', ale nie będą to zasadnicze zmiany. Ogólny kierunek pozostaje ten sam" - powiedział Jankiewicz podczas konferencji prasowej.

Dodał, że zarząd pracuje nad aktualizacją strategii.

"Bierzemy pod uwagę to, co się dzieje na rynku. Stawki, jeśli chodzi o biura spadły, przewidywania rynku pokazują, że będzie duża podaż powierzchni klasy A w Warszawie, przy istniejącym wskaźniku pustostanów 12,3%. Na pewno koncentrujemy się na projektach mieszkaniowych i będziemy realizować projekty logistyczne z partnerami JV, które już zostały zawiązane" - kontynuował prezes.

Po oddaniu do użytku inwestycji Domaniewska Office Hub i przejęciu całości powierzchni w Kaskadzie, PHN chce jednak dalszych inwestycji w powierzchnię biurową klasy A w Warszawie.

d3uczeo

"Jeżeli szybko skomercjalizujemy Domaniewską [obecnie komercjalizacja sięga 70%], będziemy potrzebowali jeszcze klasy A w Warszawie. Dlatego projekt nowego, 7-kondygnacyjnego budynku przy Intraco jest priorytetem" - podkreślił prezes.

W przypadku Intraco spółka rozważa trzy scenariusze: zburzenie wieżowca i zastąpienie go nowym, zburzenie wieżowca i zastąpienie go nowym przy jednoczesnej budowie w sąsiedztwie nowego 7-kondygnacyjnego budynku oraz pozostawienie wieżowca przy jednoczesnej budowie w sąsiedztwie nowego 7-kondygnacyjnego budynku.
"Trzeci scenariusz jest najbardziej analizowany. Pozostawiając starą wieżę, nie uzyskamy powierzchni klasy A, ale chcemy zrobić dobry standard klasy B, widzimy niszę dla mniej zamożnych najemców" - wyjaśnił wiceprezes Zbigniew Kulewicz.

W przygotowaniu PHN ma także biurowiec City Tower przy ul. Świętokrzyskiej 36 w Warszawie.

"To jedna z najlepszych działek inwestycyjnych w Warszawie. Mamy już pozwolenie na rozbiórkę obecnie znajdującego się tam budynku i oczekujemy, że w II kw. 2016 r. otrzymamy pozwolenie na budowę. Jeśli pozyskamy szybko anchor tenanta, to inwestycja przyspieszy, cały czas rozmawiamy z potencjalnymi najemcami. Opcje [na realizację tej inwestycji] są, ale na dzień dzisiejszy projekt jest przeznaczony do realizacji przez nas samych" - powiedział Jankiewicz.

d3uczeo

Polski Holding Nieruchomości jest spółką holdingową, bezpośrednio lub pośrednio dominującą w stosunku do kilkunastu podmiotów. Do spółek grupy należą Warszawski Holding Nieruchomości, Agroman, Intraco, Budexpo, Dalmor i Wrocławskie Centrum Prasowe. Spółka zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w lutym 2013 r. W 2015 r. skonsolidowane przychody operacyjne PHN sięgnęły 159,7 mln zł, w tym przychody z najmu wyniosły 127,4 mln zł.

(ISBnews)

d3uczeo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uczeo