Trwa ładowanie...
d2ajx5u

Piechociński: przedstawię nową konstytucję dla polskiej przedsiębiorczości

Na posiedzeniu rządu przedstawię nową konstytucję dla polskiej przedsiębiorczości, czyli projekt ustawy Prawo o działalności gospodarczej - powiedział w poniedziałek we Wrocławiu wicepremier Janusz Piechociński.

Share
d2ajx5u

Nowe prawo o działalności gospodarczej ma - jak podkreślił Piechociński - "uwzględniać ducha polskiej przedsiębiorczości". "Będzie również uwzględniać, co zrozumiałe, to że jesteśmy od 10 lat w Unii Europejskiej. Ustawa ta jest szczególnie ważna, bo zawiera bardzo potrzebne nowe impulsy (). Stworzy ona najlepszą przestrzeń dla polskiej przedsiębiorczości" - mówił minister gospodarki.

Piechociński podkreślił, że po przejściu ustawy przez parlament, bardzo ważna będzie jej realizacja w praktyce. "Potrzebne jest, by po wdrożeniu ustawy i wydaniu stosownych rozporządzeń zbudowane zostało zaufanie pomiędzy państwem a przedsiębiorcami, pomiędzy państwem i jego agendami z Urzędem Skarbowym na czele" - mówił Piechociński.

Zdaniem wicepremiera polska gospodarka opiera się na "trzech zdrowych, zrównoważonych silnikach". "To spora konsumpcja wewnętrzna, jesteśmy szóstym rynkiem Europy. To również inwestycje, także w sektorze przedsiębiorstw, i o tym świadczy dynamiczny wzrost popytu na stal w polskiej gospodarce. Wreszcie rosnący eksport" - dodał wicepremier.

d2ajx5u

Jak mówił, po rozwinięciu kierunków eksportowych do Chin, Indii i krajów arabskich, przyszedł czas na Iran. "Przygotowujemy bardzo intensywny program aktywizacji i pobudzenia polskiego eksportu na rynek irański - bardzo ważny i potencjalnie duży rynek. We wrześniu razem z ministrem spraw zagranicznych Grzegorzem Schetyną wybieramy się do Iranu na misję z dużą reprezentacją polskich przedsiębiorstw" - zapowiedział Piechociński.

d2ajx5u

Podziel się opinią

Share
d2ajx5u
d2ajx5u