Trwa ładowanie...

Piekielna podróż na Hel pociągiem. 13 godzin jazdy w ścisku. O kuszetce można pomarzyć

To jedyny pociąg z Lublina nad morze. Podróż trwa 13 godzin, nie ma kuszetek czy wagonów sypialnych. Pasażerowie skarżą się na warunki, PKP "analizuje sprawę", jednak nie daje odpowiedzi, kiedy opcja noclegu w pociągu będzie możliwa.

Share
Piekielna podróż na Hel pociągiem. 13 godzin jazdy w ścisku. O kuszetce można pomarzyć
Źródło: money.pl
dlcsv9q

Na brak wagonów sypialnych i kuszetek w pociągu z Lublina do Helu skarży się jeden z czytelników "Dziennika Wschodniego". Problem jest o tyle dokuczliwy, że pociąg jedzie nad morze aż trzynaście godzin, z czego ponad godzinę zajmuje postój w Bydgoszczy.

Czytaj też: <a href="https://finanse.wp.pl/jablka-drozsze-niz-banany-czy-morele-takich-cen-nie-bylo-od-20-lat-6532011481261697a" target="_blank">Jabłka droższe niż banany. "Takich cen nie było od 20 lat"</a>

Jak relacjonuje pasażer, to jedyne połączenie z Lubelszczyzny nad morze. Co gorsza, w dalszym ciągu nie ma kuszetek ani wagonów sypialnych. Te zostały wyłączone w związku z pandemią koronawirusa. Od 9 lipca są sukcesywnie włączane do składów PKP Intercity, jednak w pociągu z Lublina do Helu wciąż ich nie ma.

dlcsv9q

- Do pierwszej fazy zostały wytypowane połączenia na podstawie danych historycznych frekwencji w poprzednim sezonie letnim. Są to więc składy obsługujące trasy cieszące się dotychczas największym zainteresowaniem podróżnych. Dobór pociągów warunkowały również względy techniczne związane z obiegiem wagonów - powiedziała "Dziennikowi Wschodniemu" Agnieszka Serbeńska z PKP Intercity.

Czytaj także: <a href="https://finanse.wp.pl/test-na-koronawirusa-bez-tego-nie-wylecisz-na-wakacje-do-tunezji-6532325954328193a" target="_blank">Test na koronawirusa. Bez tego nie wylecisz na wakacje</a>

Jak dodała, po analizie informacji będzie podejmowana decyzja o przywróceniu kursowania wagonów sypialnych i kuszetek w kolejnych składach. Jednak nie odpowiada wprost, czy takie wagony wrócą do nocnego pociągu z Lublina do Helu.

Obejrzyj: Opłata za rejestrację do lekarza? "Tysiące wizyt przepada"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dlcsv9q

Podziel się opinią

Share
dlcsv9q
dlcsv9q