Trwa ładowanie...
waluty
11-03-2009 08:09

Pierwsza aukcja udana, dolar zyskuje na wartości

Pierwsza z trzech kolejnych aukcji amerykańskiego długu w tym tygodniu powiodła się, co mogło być istotnym sygnałem dla rynku, gdyż była to rekordowa oferta papierów trzyletnich (34 mld USD).

Pierwsza aukcja udana, dolar zyskuje na wartościŹródło: X-Trade Brokers
d1tfi5f
d1tfi5f

Rentowności wzrosły, na aukcji były one najwyższe od listopada zeszłego roku, zaś rentowność papierów 10-letnich (aukcja 18 mld USD tych papierów dziś) wzrosła aż o 15 bp do poziomu 3%. Wzrosty rentowności to jednak w dużym stopniu poprawa sentymentu na rynku i bardzo duże wzrosty na rynku akcji. Popyt ponad dwukrotnie przekraczał podaż, choć było to mniej niż na poprzedniej aukcji. Mimo wszystko, powodzenie aukcji było jednym z czynników, który przesądził o umocnieniu się dolara względem euro w drugiej części dnia. Mając na uwadze duże odbicie na rynku akcji, spadek notowań EURUSD z 1,2820 do 1,2608, czyli zanegowanie całego wzrostu z pierwszej części dnia to duży ruch. W chwili obecnej trudno oczekiwać bardziej jednoznacznego kierunku na parze EURUSD i dopiero pokonanie wsparcia na poziomie 1,2450 lub oporu na 1,30 mogłoby zdynamizować rynek. Wcześniejsze ważne poziomy to 1,2550 od dołu i 1,2820 od góry. Jeszcze bardziej dynamicznie tracił wczoraj w drugiej części dnia frank szwajcarski. Notowania pary
wzrosły w rezultacie do poziomu 1,1680, czyli maksimum z poniedziałku. Udany test tego poziomu otwierałby drogę do 1,1810.

Przemysław Kwiecień
X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
kwiecien.bloog.pl

d1tfi5f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tfi5f