Trwa ładowanie...

Pierwsza Ikea w galerii handlowej. Na ten pomysł wpadli sami pracownicy

Ikea może odhaczyć na swojej mapie kolejne polskie miasto. Tym razem jest to Olsztyn. W stolicy Warmii i Mazur nie powstał jednak nowy sklep z magazynem, a niewielkie stoisko w jednym z centrów handlowych.

Pierwsza Ikea w galerii handlowej. Na ten pomysł wpadli sami pracownicyŹródło: IKEA, fot: mat. prasowe
d3s9och

Olsztynianie, którzy czekali na Ikeę w swoim mieście, dostali jej namiastkę. Zamiast sklepu, mogą odwiedzić punk Ikea Gościnnie w Galerii Warmińskiej. Jak wyjaśniają przedstawiciele szwedzkiej sieci, to "czasowy punkt spotkań i inspiracji dla klientów, dzięki któremu Ikea dociera do mieszkańców miast, w których nie ma swoich stacjonarnych sklepów".

Co można w nim załatwić? Pracownicy pomogą klientom zaplanować i zaprojektować wnętrze, udzielą wsparcia w zakresie doboru produktów, projektu oraz dostosowania mebli systemowych: kuchni i szaf. Pomogą również w skompletowaniu zamówienia, rezerwacji terminu montażu i transportu mebli.

Zobacz także: Wiedzą o tobie wszystko. Jak sklepy śledzą smartfony klientów?

- Chcemy być dostępni dla jeszcze większej liczby Polaków, dlatego wprowadzamy nowe sposoby sprzedaży, dzięki którym nasi klienci zrobią zakupy gdzie, jak i kiedy chcą. Wiemy, że mieszkańcy Olsztyna i okolic często odwiedzają sklep Ikea w Gdańsku. Dlatego zdecydowaliśmy otworzyć pierwszy punkt Ikea Gościnnie właśnie tutaj i mamy nadzieję, że nasz nowy format spotkania z klientem zyska uznanie lokalnej społeczności – mówi Joanna Czyżewska, Dyrektor sklepu w Gdańsku.

d3s9och

Wymyślili go pracownicy

IKEA Gościnnie jest projektem pilotażowym realizowanym w dwóch miastach. Oprócz Olsztyna bierze w nim udział także Gdynia. Pomysł został doceniony w wewnętrznym konkursie „Milion na innowacje”, mającym pomóc w rozwoju firmy.

IKEA szuka sposobów na zwiększenie sprzedaży bez konieczności budowy kolejnych sklepów. Sieć w ostatnim czasie rozwija m.in. sprzedaż przez telefon i internet, otwiera Punkty Odbioru Zamówień w miastach, w których nie ma sklepu stacjonarnego oraz wprowadza nowe formaty, takie jak Centrum IKEA dla Firm czy IKEA Gościnnie.

d3s9och
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s9och