Trwa ładowanie...
d3a7ljy

PIR będzie współfinansować inwestycje grupy Azoty Police

Polskie Inwestycje Rozwojowe będą współfinansować inwestycję w budowę instalacji do produkcji propylenu realizowaną przez grupę Azoty Police. Wartość przedsięwzięcia to prawie 1,7 mld zł. Udział PIR-u w inwestycji nie spadnie poniżej 25 proc.

Share
d3a7ljy

Jak poinformowała spółka w materiałach prasowych przed konferencją, budowa innowacyjnego zakładu, to jeden z kluczowych elementów strategii Grupy Azoty na lata 2015-20.

"Zapewnienie finansowania tego strategicznego dla całego polskiego sektora chemicznego przedsięwzięcia, to dobry przykład realizacji celu, do którego został powołany program Inwestycje Polskie, czyli umożliwienia realizacji inwestycji przyczyniających się do szybszego rozwoju polskiej gospodarki" - powiedział cytowany w informacji minister skarbu Włodzimierz Karpiński.

Sponsorem projektu będzie grupa Azoty Police, a obok inwestora branżowego, czyli Grupy Azoty ZAK, preferowanym inwestorem finansowym w spółce celowej ds. realizacji inwestycji zostanie PIR. Zgodnie z podpisanym porozumieniem udział w inwestycji PIR-u nie spadnie poniżej 25 proc.

Potencjalni inwestorzy zobowiązali się, że w ciągu kolejnych dwóch miesięcy podejmą ostateczną decyzję nt. finalnego modelu finansowania projektu z uwzględnieniem własnego udziału.

d3a7ljy

"PIR aktywnie poszukuje najlepszych projektów inwestycyjnych, które mogą służyć modernizacji i wzrostowi konkurencyjności polskiej gospodarki. Oparta o najnowocześniejsze dostępne technologie instalacja do produkcji propylenu w Policach to z jednej strony projekt innowacyjny w skali europejskiej, którego realizacja doskonale wpisuje się w powierzoną nam misję, z drugiej strony - bardzo perspektywiczny biznes gwarantujący efektywne wykorzystanie majątku skarbu państwa w procesie rozwoju całego sektora chemicznego w Polsce" - podkreślił w komunikacie prezes PIR Jerzy Góra.

d3a7ljy

Podziel się opinią

Share
d3a7ljy
d3a7ljy