Trwa ładowanie...

PiS nie zatrzymał emigracji. "Jest wybór: 2 tys. zł lub 1,5 tys. funtów"

Już ponad 2,5 mln Polaków żyje za granicą. W Wielkiej Brytanii w ciągu roku przybyło 10 proc. naszych rodaków, choć rząd PiS zapowiadał powstrzymanie emigracji. "Wyjeżdżają młodzi. Niedługo będziemy wielkim domem starców" - to tylko jeden z licznych komentarzy naszych czytelników.

PiS nie zatrzymał emigracji. "Jest wybór: 2 tys. zł lub 1,5 tys. funtów"Źródło: East News, fot: CHRIS J RATCLIFFE
d1ran3f
d1ran3f

Z informacji Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że na koniec 2016 roku poza granicami Polski przebywało czasowo około 2 mln 515 tys. mieszkańców naszego kraju. A to oznacza wzrost emigracji o 118 tys. (4,7 proc.) w porównaniu z końcówką 2015 roku.

Zobacz także: Polacy w Wielkiej Brytanii. Jaka przyszłość po Brexicie?

Dane są nie pomyśli rządu PiS, który zapowiadał, że nakłoni Polaków do powrotu do kraju. Artykuł money.pl wywołał emocjonalną dyskusję w sieci. Pod tekstem pojawiło się blisko 500 komentarzy. Wiele wpisów internauci zamieścili także na Facebooku.

W większości przypadków wnioski są jednakowe - dopóki za granicą zarabia się więcej, a utrzymanie się jest łatwiejsze, dopóty emigracji nie da się powstrzymać. I to nie zależnie od tego, kto rządzi.

Money.pl
Źródło: Money.pl, fot: screen
Money.pl
Źródło: Money.pl, fot: screen
Money.pl
Źródło: Money.pl, fot: screen
facebook
Źródło: facebook, fot: screen
Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: screen
Facebook.com
Źródło: Facebook.com, fot: screen

Wyjechaliście w ostatnim czasie za granicę lub znacie kogoś, kto się na to zdecydował? Podzielcie się historią w komentarzach lub piszcie na adres: redakcja@firma.money.pl.

d1ran3f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ran3f