PiS szykuje 800 plus. Minister Maląg: to przemyślane i przeanalizowane

Program Rodzina 500 plus zmienił sytuację finansową polskich rodzin. Przyszedł czas na zmianę świadczenia na 800 plus – powiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg w TVP1.

Zmiana świadczenia z 500 na 800 plus. Minister Maląg: to inwestycja w przyszłość Polski
Zmiana świadczenia z 500 na 800 plus. Minister Maląg: to inwestycja w przyszłość Polski
Źródło zdjęć: © KPRM | Krystian Maj
oprac. PAM

W środę po południu na posiedzeniu sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny odbędzie się pierwsze czytanie rządowego projektu nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, podnoszącej świadczenie 500 plus do 800 zł miesięcznie. Zmiana ma wejść w życie w 2024 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Fatalny sygnał ws. przyszłych emerytur. Nikt o tym nie mówi

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wskazała, że Program Rodzina 500 plus to zmiana filozofii, jeśli chodzi o wsparcie rodzin, podkreśliła, że to nie koszt, ale inwestycja w przyszłość Polski. - Liberałowie nie myśleli, nawet im się nie śniło, że można wprowadzić bezpośrednie wsparcie dla rodzin – mówiła minister Maląg w TVP1.

Czas na 800 plus

Jak stwierdziła, przyszedł czas na zmianę świadczenia 500 plus na 800 plus od 1 stycznia 2024 r. - Nasze propozycje są przemyślane i przeanalizowane – przekonywała szefowa resortu rodziny.

Marlena Maląg podkreśliła, że celem programu jest wsparcie wszystkich rodzin i wszystkich dzieci. Świadczenie przysługuje na każde dziecko do ukończenia 18 lat. Przypomniała, że 500 plus dostaje ponad siedem milionów dzieci.

Poprawa sytuacji polskich rodzin

Jak mówiła, dzięki programowi temu zmieniła się sytuacja polskich rodzin - wiele dzieci może pojechać na wakacje albo chodzić na dodatkowe zajęcia pozalekcyjne. - To inwestycja w przyszłość. Dlatego realizacja tego świadczenia jest kluczowa – wskazała minister rodziny.

Projekt nowelizacji ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci zakłada wypłatę pierwszego wyższego świadczenia wychowawczego do 29 lutego 2024 r. z wyrównaniem od 1 stycznia 2024 r.

Zmiana wysokości świadczenia nastąpi z urzędu, bez konieczności składania dodatkowego wniosku.

Źródło artykułu:PAP
marlena malągminister rodziny i polityki społecznej500+

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (26)