Trwa ładowanie...

PIT 2019. Wkrótce mija ostateczny termin na złożenie zeznania. Jak to zrobić?

Jak przypomina resort finansów, w tym roku zeznania podatkowe PIT za 2019 r. można składać do 1 czerwca (31 maja to niedziela) bez żadnych konsekwencji. Z tej okazji przypominamy, w jaki sposób należy to zrobić.

PIT 2019. Wkrótce mija ostateczny termin na złożenie zeznania. Jak to zrobić?Źródło: Materiały prasowe
d15hyp9
d15hyp9

PIT 2019. Zeznanie podatkowe w dobie pandemii - obowiązuje termin do 1 czerwca

Mimo iż standardowy termin na złożenie PIT za 2019 rok minął 30 kwietnia, w tym roku można złożyć PIT do 1 czerwca (31 maja 2020 r. to niedziela, dzień ustawowo wolny od pracy) bez odsetek za zwłokę. Mowa o wszystkich zeznaniach rocznych w postaci: PIT-36, PIT-36L, PIT-36S, PIT-36LS, PIT-37, PIT-38, PIT-39.

Obejrzyj: Koronawirus w Polsce. Minister Łukasz Szumowski: we wtorek ogłosimy, kiedy koniec obowiązku noszenia maseczek

Resort finansów informuje jednocześnie, że rozliczanie PIT 2019 na drukach PIT-37 i PIT-38 w usłudze Twój e-PIT zostało zaakceptowane automatycznie (jeśli wcześniej nie zostało wypełnione osobiście przez podatnika).

d15hyp9

"Gdyby okazało się, że automatycznie zaakceptowane przez administrację skarbową zeznanie trzeba skorygować, to można to nadal zrobić zarówno poprzez usługę Twój e-PIT, aplikację e-Deklaracje lub też w sposób tradycyjny na papierowym formularzu" - czytamy w komunikacie ministerstwa.

PIT 2019. Podstawowe zasady

Przypomnijmy, że osoby prowadzące działalność gospodarczą samodzielnie wypełniają i przesyłają zeznanie do urzędu skarbowego osobiście. Jednocześnie do 30 kwietnia nadal można skorzystać z usługi Twój e-PIT i do 1 czerwca, poprzez opcję korekty deklaracji, która została automatycznie zaakceptowana, złożyć swój PIT.

Ponadto jeśli rozliczenie PIT 2019 wykaże niedopłatę, wówczas urząd skarbowy w terminie do 30 maja powiadomi o konieczności dopłaty podatku. Od momentu otrzymania tej informacji jest 7 dni na zapłatę.

d15hyp9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15hyp9