Trwa ładowanie...

PIT rozliczysz w centrum handlowym. Urzędnicy pomogą wypełnić deklarację

W najbliższy weekend w 92 centrach handlowych w Polsce pracownicy urzędów skarbowych pomogą wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

PIT rozliczysz w centrum handlowym. Urzędnicy pomogą wypełnić deklaracjęŹródło: freeimages.com, fot: freeimages
dv7rsiu

Akcja prowadzona będzie w piątek i sobotę (6 i 7 kwietnia) od południa do godziny 20. - informuje Ministerstwo Finansów.
Pracownicy urzędów skarbowych będą czekać na osoby składające roczną deklarację podatkową w aż 92 galeriach różnych miast Polski.

Bezpłatnie wyjaśnią wszelkie wątpliwości związane z wypełnieniem PIT czy korzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń oraz pomogą wypełnić deklarację i wysłać ją elektronicznie bezpośrednio do urzędu skarbowego.

dv7rsiu

Podatnicy otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO). Co ważne jednak, na stanowiskach w galeriach dokumenty w formie papierowej nie będą przyjmowane. Te można rozliczyć w Urzędzie Skarbowym.

Co będzie potrzebne? Wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2017 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia.

Urząd Skarbowy rozliczy PIT- podatników. Kto musi uważać:

Ważne, aby mieć ze sobą także zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2016 r.) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2016 r. Będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

dv7rsiu

Jak przypomina resort finansów, dd ubiegłego roku podatnicy mogą korzystać z nowej formy rozliczenia z urzędem skarbowym. Wystarczy złożyć online wniosek PIT-WZ, a urząd skarbowy sam przygotuje zeznanie podatkowe na podstawie danych, które posiada. To najprostszy, najszybszy i najpewniejszy sposób rozliczenia dochodów.

W PIT-WZ podatnik przekazuje urzędowi informacje o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1 proc. podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Również ten wniosek będzie można złożyć w centrach handlowych.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

dv7rsiu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dv7rsiu
dv7rsiu