Trwa ładowanie...

Piwo z butelki biodegradowalnej na rynku w 2018 r. Carlsberg promuje ochronę środowiska

Według Carlsberga najnowszy prototyp pokazuje, jak może wyglądać gotowy produktu, który trafi na rynek.

Share
Piwo z butelki biodegradowalnej na rynku w 2018 r. Carlsberg promuje ochronę środowiskaFot: Carlsberg
d3uilfc

Piwa w butelkach wykonanych z włókna drzewnego zamierza pilotażowo wprowadzić Carlsberg w 2018 roku na jeden z rynków. Duński gigant chce w ten sposób promować optymalizację wykorzystania zasobów naturalnych. Czy nieprzezroczyste, białe butelki mają jednak szanse u piwoszy?

Prace nad butelką z włókna drzewnego podjęto razem z duńską firmą EcoXpac, a pierwszy prototyp zaprezentowano już w styczniu 2015 roku na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos.

Najnowsza wersja ekologicznej butelki została zaprezentowana podczas wrześniowej konferencji Sustainable Brands 2016 w Kopenhadze. Według Carlsberga, najnowszy prototyp pokazuje, jak może wyglądać gotowy produkt, który trafi na rynek.

d3uilfc

Surowce wykorzystywane do produkcji Green Fiber Bottle mają pochodzić ze źródeł pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny. Butelka będzie biodegradowalna i powinna podlegać segregacji i recyklingowi.

W ramach działającej od 2014 roku platformy Carlsberg Circular Community, koncern tworzy rozwiązania, które w zamierzeniu mają zmieniać sposób myślenia o projektowaniu i produkcji opakowań. Firma dąży też do stworzenie obiegu zamkniętego opakowań, a także zmniejszenie produkcji odpadów.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d3uilfc

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3uilfc
d3uilfc