Trwa ładowanie...
d3mqdtl
d3mqdtl

PKN Orlen ma zgodę akcjonariuszy Kicking Horse na przejęcie tej spółki

Warszawa, 01.12.2015 (ISBnews) - Akcjonariusze oraz posiadacze opcji na akcje Kicking Horse Energy Inc. zatwierdzili na specjalnym walnym zgromadzeniu nabycie przez Orlen Upstream Canada Ltd. wszystkich wyemitowanych akcji zwykłych Kicking Horse, podał PKN Orlen.
Share
d3mqdtl

"Transakcja została także zatwierdzona przez kanadyjski Sąd Queen's Bench w prowincji Alberta" - czytamy w komunikacie.

W połowie października PKN Orlen, za pośrednictwem spółki zależnej Orlen Upstream Canada, zawarł umowę rozpoczynającą proces nabycia 100% akcji spółki Kicking Horse Energy. Ich wartość uzgodniono na poziomie 293 mln CAD (około 842 mln zł), jednak łączna wartość transakcji, po uwzględnieniu zadłużenia wraz z kapitałem pracującym Kicking Horse, wyniesie około 356 mln CAD (czyli ok. 1 023 mln zł). Według ówczesnych zapowiedzi, finalizacja transakcji planowana jest w IV kw. br.

PKN Orlen posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym Orlen Upstream sp. z o.o. Z kolei Orlen Upstream sp. z o.o. posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym Orlen Upstream International B.V., a Orlen Upstream International B.V. posiada 100% udziałów w kapitale zakładowym Orlen Upstream Canada, podano w komunikacie.

d3mqdtl

Kluczowe aktywa Kicking Horse Energy usytuowane są w rejonie Kakwa w Albercie i wyróżniają się wysokim potencjałem produkcyjnym. Ekonomika złóż w tym rejonie należy do najwyższych w zachodniej Kanadzie, charakteryzuje się niskim poziomem ryzyka i zapewnia Grupie Orlen duże możliwości wzrostu. Zgodnie z oceną dokonaną w procesie due dilligence, w wyniku transakcji oczekiwane jest zwiększenie dziennego wydobycia koncernu o ponad 4 tys. baryłek ekwiwalentu ropy (boe) dziennie oraz rozbudowa bazy zasobowej o ok. 30 mln boe zasobów 2P, poinformowała też spółka w październiku.

Jak wówczas podano, PKN Orlen posiada w Kanadzie perspektywiczne obszary w obrębie formacji Cardium, Dunvegan i Montney, wydobywając ponad 7 tys. boe/d oraz dysponując zasobami (2P) na poziomie ok. 50 mln boe.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2014 roku 106,83 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d3mqdtl

Podziel się opinią

Share
d3mqdtl
d3mqdtl