Trwa ładowanie...
d4l4wad

PKN Orlen przydzielił i uzgodnił warunki emisji euroobligacji na 750 mln euro

Warszawa, 02.06.2016 (ISBnews) - PKN Orlen, poprzez spółkę zależną Orlen Capital AB, zakończył proces przydziału i uzgodnienia warunków emisji euroobligacji o wartości 750 mln euro (ok. 3,3 mld zł), rocznym kuponie 2,5% i dacie wykupu 7 czerwca 2023 roku, podała spółka.

Share
d4l4wad

"Dążyliśmy do maksymalnego wykorzystania sprzyjających warunków rynkowych - historycznie niskiego kosztu stopy bazowej i atrakcyjnych marż. PKN Orlen jest doświadczonym uczestnikiem rynków finansowych, który korzystnie przeprowadził emisję na różnych rynkach. To pozwala nam budować wiarygodność i pozyskiwać zaufanie naszych partnerów finansowych, którzy licznie odpowiedzieli na naszą emisję ponad trzykrotnie przewyższając ofertę, co umożliwiło nam jej podniesienie do 750 mln euro. Dzięki tej transzy przedłużamy okres zapadalności naszych zobowiązań i poszerzamy zakres dywersyfikacji źródeł finansowania" - powiedział wiceprezes ds. finansowych Sławomir Jędrzejczyk, cytowany w komunikacie.

Emisja papierów dłużnych z 7-letnim okresem wykupu została zrealizowana przez spółkę celową, Orlen Capital AB, rezydenta szwedzkiego, którego jedynym właścicielem jest PKN Orlen, pełniący także rolę gwaranta emisji.

Warunkiem sfinalizowania transakcji jest podpisanie w ciągu najbliższych dni m.in. umowy subskrypcji i umowy gwarancji oraz uzyskanie zatwierdzenia prospektu. Środki pozyskane z emisji posłużą dalszej dywersyfikacji źródeł finansowania i zostaną przeznaczone na spłatę kredytów bankowych, podano również.

d4l4wad

"Emisję papierów dłużnych poprzedziły spotkania PKN Orlen z inwestorami w głównych europejskich centrach finansowych, m.in. w Niemczech, Anglii, Francji, Austrii, Szwajcarii i Holandii. Globalnymi koordynatorami zostały: BNP Paribas i Société Générale. Za sukces emisji odpowiedzialna była wspólnie grupa instytucji, w której skład - oprócz BNP Paribas i Société Générale - weszły także Citibank, ING, PKO BP, Santander GBM i UniCredit" - czytamy dalej.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Skonsolidowane przychody koncernu sięgnęły w 2015 roku 88,34 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)

d4l4wad

Podziel się opinią

Share
d4l4wad
d4l4wad