Trwa ładowanie...
d5wo5vd
d5wo5vd

PKN w połowie '10 może mieć konkretny projekt wydobywczy

08.12. Warszawa (PAP) - Polski Koncern Naftowy Orlen planuje, że do połowy przyszłego roku będzie rozmawiał o konkretnych projektach wydobywczych, ale będzie jeszcze za wcześnie,...
Share
d5wo5vd

08.12. Warszawa (PAP) - Polski Koncern Naftowy Orlen planuje, że do połowy przyszłego roku będzie rozmawiał o konkretnych projektach wydobywczych, ale będzie jeszcze za wcześnie, aby zawierać transakcję zakupu złoża - poinformował we wtorek Jacek Krawiec, prezes PKN Orlen.

"Tak szybko, jak sytuacja bilansowa Orlenu na to pozwoli zabierzemy się za nie ponownie (inwestycje w upstream - PAP). Mam nadzieję, że mniej więcej w połowie przyszłego roku będziemy mogli jakiś projekt ogłosić" - powiedział Krawiec w Radiu PIN.

"Być może jeszcze transakcja nie będzie mogła być sfinalizowana do połowy roku, natomiast jestem przekonany, że do połowy roku będziemy mieć realne projekty na stole, o których będziemy mogli rozmawiać, jeżeli chodzi o segment wydobycia" - dodał.

d5wo5vd

Krawiec przypomniał, że płocki koncern rozważa możliwość pozyskania złoża ropy zlokalizowanego w Europie, Ameryce Północnej, czy Afryce Północnej.

"Nie jest naszym priorytetem inwestowanie w złoża ropy naftowej w Rosji i krajach poradzieckich" - wyjaśnił prezes PKN.

Krawiec poinformował, że na koniec tego roku PKN Orlen nie powinien zanotować straty.

"Nic nie wskazuje na to, że moglibyśmy mieć stratę na koniec tego roku" - powiedział. (PAP)

pif/ gor/

d5wo5vd

Podziel się opinią

Share
d5wo5vd
d5wo5vd