Trwa ładowanie...
d30xs94
24-03-2017 18:10

PKO BH wyemitował listy zastawne o wartości 500 mln euro

Warszawa, 24.03.2017 (ISBnews) - PKO Bank Hipoteczny uplasował listy zastawne o wartości 500 mln euro i terminie zapadalności ustalonym na 24 stycznia 2023 r. W procesie budowy księgi popytu ponad 70 inwestorów złożyło deklaracje nabycia na łączną kwotę ponad 800 mln euro, podał bank w komunikacie.  

d30xs94
d30xs94

Marża w wysokości 27 pb ponad EUR Mid-SWAP została ustalona w przeprowadzonym 23 marca br. procesie budowy księgi popytu. Termin zapadalności listów zastawnych został ustalony na 24 stycznia 2023 roku.

"Konsekwentnie dywersyfikujemy źródła finansowania Grupy PKO Banku Polskiego i wydłużamy terminy ich zapadalności. Z sukcesem zakończyliśmy proces budowy księgi popytu na listy zastawne oferowane w ramach drugiej benchmarkowej emisji zagranicznej w euro. Rozszerzyliśmy grupę inwestorów oraz liczbę krajów, z których oni pochodzą. W ten sposób potwierdziliśmy strategię bycia regularnym emitentem listów zastawnych na rynku europejskim"- powiedział prezes PKO Banku Hipotecznego Rafał Kozłowski, cytowany w komunikacie.

Deklaracje nabycia listów zastawnych w drugiej międzynarodowej emisji PKO BH złożyło ponad 70 inwestorów. Wśród instytucji, które nabędą listy zastawne PKO Banku Hipotecznego, znajdują się inwestorzy z 16 krajów najwięcej z Niemiec - 51%.

We wrześniu 2016 roku Commission de Surveillance du Secteur Financier w Luksemburgu zatwierdziła Prospekt Emisyjny Podstawowy PKO Banku Hipotecznego dotyczący międzynarodowego programu emisji listów zastawnych. Program przewiduje, że listy zastawne emitowane w jego ramach mogą być notowane równolegle na giełdach w Luksemburgu i w Warszawie.

d30xs94

PKO Bank Hipoteczny w ub. roku przeprowadził pierwszą w historii polskiego rynku benchmarkową emisję listów zastawnych denominowanych w euro o wartości nominalnej 500 mln euro, a także dwie benchmarkowe emisje denominowanych w złotych listów zastawnych o łącznej wartości nominalnej 1 mld zł.

PKO Bank Hipoteczny jest spółką w 100% zależną od PKO Banku Polskiego i specjalizuje się w złotowych kredytach mieszkaniowych. Głównym celem PKO Banku Hipotecznego jest pozyskanie długoterminowego finansowania poprzez emisję listów zastawnych. W sierpniu 2014 roku PKO BP otrzymał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) na utworzenie banku hipotecznego, który w kwietniu 2015 roku rozpoczął działalność operacyjną.

(ISBnews)

d30xs94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30xs94