Trwa ładowanie...
d27m4cp

PKO BP ma wyłączność na negocjacje ws. zakupu Raiffeisen-Leasing Polska

Warszawa, 21.09.2016 (ISBnews) - PKO Bank Polski złożył wiążącą oferty nabycia 100% akcji Raiffeisen-Leasing Polska (RBPL) od Raiffeisen Bank International (RBI) i zawarł porozumienie o prowadzeniu negocjacji na zasadzie wyłączności, podał bank.
Share
d27m4cp

"W wyniku złożenia przez bank tzw. wiążącej oferty nabycia akcji stanowiących 100% kapitału zakładowego spółki Raiffeisen-Leasing Polska S.A. (RLPL) od Raiffeisen Bank International AG (RBI), PKO Bank Polski rozpoczął negocjacje z RBI dotyczące nabycia przez bank (bezpośrednio lub pośrednio) 100% akcji w RLPL, zawierając w dniu 21 września 2016 r. z RBI porozumienie o prowadzeniu negocjacji na zasadzie wyłączności" - podał bank w komunikacie.

O zawarciu prawnie wiążącej dokumentacji dotyczącej transakcji lub o zakończeniu negocjacji dotyczących transakcji w inny sposób bank poinformuje odrębnym raportem, podano także.

Bank poinformował jednocześnie, że zawarcie prawnie wiążącej dokumentacji dotyczącej transakcji oznaczałoby brak spełnienia warunków dywidendy (zgodnie z definicją zawartą w uchwale walnego z 30 czerwca 2016 r. w sprawie podziału zysku PKO BP, osiągniętego w 2015 roku oraz niepodzielonego zysku z lat ubiegłych).

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 266,94 mld zł na koniec 2015 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

(ISBnews)

d27m4cp

Podziel się opinią

Share
d27m4cp
d27m4cp