Trwa ładowanie...
dqsseta

PKO BP spodziewa się stabilizacji marży odsetkowej w okolicach 4,1 proc.

17.05. Warszawa (PAP) - PKO BP podtrzymuje plan dwycyfrowego wzrostu portfela kredytowego w 2010. Bank spodziewa się stabilizacji marży odsetkowej w okolicach 4,1 proc. -...
Share
dqsseta

17.05. Warszawa (PAP) - PKO BP podtrzymuje plan dwycyfrowego wzrostu portfela kredytowego w 2010. Bank spodziewa się stabilizacji marży odsetkowej w okolicach 4,1 proc. - poinformował Bartosz Drabikowski, wiceprezes banku.

"Bardzo ładnie idą hipoteki, produkty consumer finance. Nie widzę zagrożeń do dwucyfrowej dynamiki wzrostu kredytów" - powiedział Drabikowski.

W I kwartale 2010 roku kredyty PKO BP wyniosły 117,9 mld zł, rosnąc rok do roku o 10,7 proc. Marża odsetkowa po I kwartale 2010 roku wynosi 4,2 proc., podczas gdy w IV kwartale 2009 roku 4,1 proc.

dqsseta

"Zakładam kontynuację tego trendu - stabilizacje na poziomie 4,1 proc, plus-minus 10 pb. Marża będzie stabilna, co nie oznacza, że nie będzie lepszego wyniku" - powiedział Drabikowski.

Koszty grupy PKO BP spadły rok do roku o 6,2 proc.

"Oczekujemy, że nasze koszty w długim terminie będą plus minus na takim poziomie, jak wystartowaliśmy, plus inflacja" - powiedział Bartosz Drabikowski, wiceprezes banku.

"Nie należy się spodziewać, że w całym roku zejdziemy tak bardzo z kosztami, m.in. ze względu na zwiększenie działalności i marketing" - dodał.

Prezes Jagiełło nie wykluczył, że do emisji pierwszej transzy euroobligacji może dojść w tym roku. (PAP)

seb/ gor/

dqsseta

Podziel się opinią

Share
dqsseta
dqsseta