Trwa ładowanie...
d1tifcx

PKP Cargo Connect uruchomiło spółkę spedycyjną z siedzibą w Hamburgu

Warszawa, 16.06.2016 (ISBnews) - Niemiecki spedytor Grupy PKP Cargo - PKP Cargo Connect GmbH z siedzibą w Hamburgu - działa od początku czerwca, ma klientów i aktywnie poszukuje nowych zleceń, podała spółka.

Share
d1tifcx

"Uruchomienie własnej spółki spedycyjnej w kraju posiadającym największą gospodarkę w Unii Europejskiej jest dla Grupy PKP Cargo wydarzeniem bez precedensu. W ten sposób chcemy rozwijać działalność Grupy na kolejnych rynkach i pozyskiwać klientów. Nowa spółka w naturalny sposób wykorzysta potencjał przewozowy PKP Cargo" - powiedział członek zarządu ds. handlowych Grzegorz Fingas, cytowany w komunikacie.

Kluczowymi rynkami spółki będą Polska, Niemcy, Czechy i Słowacja, jednak doświadczenie spedycyjne i kompetencje Grupy predysponują działalność nowej spółki do obszaru całego Starego Kontynentu, podano również.

"Dostęp do niemieckiego rynku to dla nas ogromna szansa na dalsze zwiększanie skali działalności. Uruchomienie spółki spedycyjnej w Niemczech jest konsekwencją rozwoju PKP Cargo Connect. Mamy doświadczenie i kompetencje w zakresie spedycji, chcemy je wykorzystać, aby rozwijać się na rynkach zagranicznych" - dodała członek zarządu PKP Cargo Connect Iwona Skurzewska.

d1tifcx

W ramach nowej spółki działa także agencja celna.

PKP Cargo Connect to spółka działająca w ramach Grupy, odpowiedzialna m.in. za przewozy intermodalne, krajową i międzynarodową spedycję kolejową.

PKP Cargo zadebiutowało w październiku 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnych, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce (47,8% udziału w rynku według masy i 55,9% według pracy przewozowej w 2015 r.) oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej.

(ISBnews)

d1tifcx

Podziel się opinią

Share
d1tifcx
d1tifcx